Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maciej Krajewski / Jacek Trenerowski
Galeriafot. Maciej Krajewski / Jacek Trenerowski

Już dzień po inauguracji, 9 czerwca, na pl. Wolności wystąpi znany z poprzednich edycji „Malty” Teatr Porywacze Ciał z Hultajami – spektaklem o pracownikach banku, którzy po godzinach szaleją na hulajnogach. Tym samym rozpocznie działalność scena teatralna na pl. Wolności. Do 28 czerwca będzie można na niej obejrzeć osiem bezpłatnych spektakli, w tym propozycje młodych polskich twórców oraz poznańskich teatrów alternatywnych.

Aktorami Nibylandii (10.06), wspólnego projektu Doroty Abbe i Szymona Adamczaka, będą bezdomni z Ośrodka dla bezdomnych w Szczepankowie opowiadający własne historie w formie bajki na dobranoc. Pytanie o wspólnotowość młodego pokolenia postawi Korporacja Teatralna w wykładzie performatywnym Enklawa poświęconym sztuce ulicznej, wirtualnej sieci i ruchom miejskim (24.06). Teatr Ba-q przeniesie widzów do Ha Noi (17.06) – współczesnego popkulturowego labiryntu, w którym próbuje odnaleźć się młoda, empatyczna bohaterka spektaklu. Na placu obejrzymy też spektakl Dolphin_Who_Loved_Me (22.06) Magdy Szpecht i Szymona Adamczaka. Spektakl, wyprodukowany przez poznański Kolektyw 1a, został niedawno nagrodzony na 100° Berlin Festival w Hebbel am Ufer.

Na placu wystąpią także grupy spoza Poznania. Teatr na Poziomie przedstawi zabawne rozważania na temat Śląska – spektakl Synek w reżyserii Macieja Podstawnego grany jest na co dzień 300 metrów pod ziemią w kopalni Guido na Śląsku (23.06). Na pl. Wolności będzie można również obejrzeć Projekt Jezioro łabędzie – kolejną odsłonę współpracy Mikołaja Mikołajczyka z Zespołem Śpiewaczym „Wrzos” z Domu Polskiego w Zakrzewie (25.06). Na Malcie wystąpi też warszawska formacja Wieszcze Niespokojne (26.06).
 


Powrót do informacji prasowych