Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
 • Alpy to nazwa grupy, która specjalizuje się w zastępowaniu innym najbliższych osób. W razie nagłej śmierci, odpowiednio trenowani, upodabniają się do zmarłych, imitują ich zachowania i gesty, profesjonalnie zastępują nieobecną osobę, pobierając za to stosowną opłatę. Mają wpasować się w miejsce zmarłego, czyli osoby drogiej i kochanej. Oczywiście nie jest to łatwe ani bezpieczne. Potrzeba bliskości i intymności miesza się z relacją transakcji i władzy. 

  Pozwólcie mu prowadzić się za rękę. Lanthimos wie dokładnie dokąd zmierza.
  The Guardian
   

 • Yorgos Lanthimos

  Urodził się w 1973 roku w Atenach. Reżyser filmowy i teatralny. Studiował reżyserię filmową i telewizyjną w Szkole Filmowej Stavrakosa w Atenach. Od 1995 roku realizuje filmy fabularne, sztuki teatralne, teledyski oraz telewizyjne reklamówki. Brał udział w przygotowaniu ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Film Kynodontas (Kieł) wygrał konkurs Un Certain Regard festiwalu w Cannes w 2009 roku.

 • Data premiery: 27 października 2011 (Grecja)
  Reżyseria: Giorgos Lanthimos
  Operator: Christos Voudouris
  Data premiery DVD: 17 września 2012 (Grecja)
  Scenariusz: Giorgos Lanthimos, Efthymis Filippou