Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maurice Korbel
Galeriafot. Maurice Korbel
 • Pusta scena oraz dwoje nagich, totalnie wyeksponowanych, wszystkożerców. Spektakl delikatnie balansujące między tym co widzialne i co ukryte, co jednoznaczne i co ambiwalentne, tym co dosłowne i w słowa ujmowalne, i co nieuchwytne bo emocjonalne. Wizualny minimalizm kontrastuje tu z intensywnością performatywnej obecności obojga.

  Ten niemal pierwotny taniec operuje tonalną harmonią ciała postrzeganego jako surowy materiał - budulec przepływających nam przed oczami niekonwencjonalnych scen i fragmentów sytuacji, często zaskakujących, nierzadko zabawnych. Powstająca w ten sposób mozaika obrazów i gestów stawia pytania o to, co w naszym ciele kulturowe, a w naszej kulturze - cielesne, pierwotne, wisceralne.

  An Hour with All-Eaters to 60minutowa wizyta na stanowisku archeologicznym. Możemy tu podziwiać nawet najmniejsze znaleziska, orientując się, że stoimy pośrodku ruin. Do nas należy zadanie by ze skrawków tych zrekonstruować jakie było to miejsce kiedyś?

  Spektakl w ramach Polish-Israeli Choreographic Exchange.

  PRASA:

  “Spektakl bada i krytycznie definiuje relacje między naturą i kulturą, cywilizacją i pierowtnością, ciałem i słowem; it emphasizes the pains of the human body and all that is plastic and picturesque in it.”
  Shir Hacham, Haaretz

  “ten zaskakujący duet, w ktorym ciała stają się archeologicznym stanowiskiem, zdaje sie byc stroną antropologicznej książki czytaną ze współczesnej perspektywy… intrygujące dla oka i zaskakujące …”
  Ruth Eshel, Haaretz

  “nagośc jest tuta bezpośrednia, I ani przez chwilę nie dekoracyjna czy ekstawagancka. Prezentuje zwierzęcą egzystencję tak naturalnie, że chwilami przypomina przyrodniczy dokument, by za moment wydać się delikatnym, naiwnym, przetrawionym przez kulturę, niemal malarskim i malowniczym.”
  Anat Zecharia, Yedioth

  "Wrażliwość i uwaga z jaką skomponowano tu ruch i muzykę pozwalają zredukować zażenowanie... stwarzają szasnę na wnikliwe, pogłębione spojrzenie w ludzkie ciało w ruchu.. rzadka okazja do samoobserwacji i kontemplacji na temat człowieczej natury."
  Dana Shalev, Erev-Rav
   

  Bilety oraz wejściówki dostępne w Punktach Informacyjnych Starego Browaru (ul. Półwiejska 42). 

 • Shani Granot

  Jako osiemnastolatka dołączyła do zespołu Batsheva Youth Ensemble. W latach 1998 - 2002 studiowała w brukselskiej szkole P.A.R.T.S. Od 2003 współpracuje z różnymi choreografami m.in. z Cristianem Duarte, Peterem Fol, Keren Levi, Arkadim Zaidesem. Stworzony razem z Nevo Romano w 2012 roku materiał do “An hour with All-Eaters” powstał w ramach projektu Machol Hadash by HaZira w Jerozolimie, a swoją ostateczną spektaklową formę zyskał dzięki rezydencji w Theater Freiburg (Germany).

  Nevo Romano, jest skrzypkiem, tancerzem i performerem. Ukończył Buchmann–Mehta Schoolof Music w Izraelu, oraz School of Visual Theater oraz Adama Dance School, gdzie uczył potem tańca i improwizacji . W latach 2008 – 2010 tańczył w Liat Dror and Nir Ben Gal Dance Company. W 2011 stworzył razem z Navą Frenkel i zatańczył solo “Walking Away”. W 2012 we współpracy z Shani Granot powstał spektakl “An hour with All-Eaters” .
   

 • Choreografia/wykonanie Shani Granot, Nevo Romano
  dramaturgia: Anna Wagner
  światło: Jochen Haker, Elisabeth Strohmeier
  przy wsparciu: Theater Freiburg (DE), HaZira Performance Art Arena (IL)

  podziekowania dla: Bracha & Geula, Sharon Zuckerman-Weiser, Rani Lavie, Iris Lana, Mia Habib, Monica Gillette, Josef Mackert, Caroline Martin, Stefan Zahler