Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
 • Wydarzenie w ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Najnajmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA.

  Festiwal organizowany jest przez Art Fraction Foundation w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu sztuki dla najnajmłodszych w Polsce i pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Tegoroczna, dziewiąta edycja, realizowana będzie w ramach międzynarodowego projektu "Small size, performing arts for early years" (program: Kreatywna Europa). 

  CIEKAWIE W ZABAWIE
  Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren

  Rozwojowe warsztaty z dzieckiem na kolanach to sposób na twórcze spędzenie wolnego czasu, przyjemną zabawę, wspólne eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy oraz inspirujące kontakty z innymi dziećmi i rodzicami. Myślą przewodnią spotkania będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytania: w jaki sposób małe dzieci poznają i odkrywają świat? po co i jak bawią się? czego potrzebują od dorosłych? Rodzice będą mogli przekonać się, że rozwijającą zabawę łatwo zaaranżować przy pomocy dostępnych, naturalnych materiałów i niecodziennych zastosowań sprzętów codziennego użytku.

  Anna Groth (psycholog), Magda Jankowska (pedagog)-specjalistki Instytutu Małego Dziecka w zakresie edukacji i rozwoju wczesnodziecięcego.

  www.imd.org.pl
  www.sztukaszukamalucha.pl

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Poznania.