Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

mat. prasowe
Galeriamat. prasowe
  • Projekt Coś niecoś oparty jest na dramacie Tadeusza Różewicza Świadkowie albo nasza mała stabilizacja. Sytuacja sceniczna to skomplikowana konstelacja napięć pomiędzy tym, co wypowiedziane, deklarowane w języku a tym, co wydarza się pod nim, pomiędzy kobieta i mężczyzną, pomiędzy słowami a skrywanymi w nich emocjami. Twórcy stawiają pytanie o relacje, o komunikacje między ludźmi, o walkę, która się między nimi toczy, o to gdzie szukają stabilności, pewnego gruntu. Czy rzeczywiście dwójką bohaterów to dwie oddzielne istoty? A może są jednym? Ona to on, on to ona. Ja to ty, a ty to ja? Czy ludzki świat rozpięty jest pomiędzy nami, czy stwarzamy go dopiero będąc ze sobą razem? Świat dramatu i świat rzeczywisty nie stanowi dla twórców laboratorium, lecz sieć połączeń i zależności. 

  • Teatr Dilemma to nieformalna grupa twórców skupiona wokół Grażyny Wydrowskiej - doświadczonej reżyserki, aktorki, współzałożycieli poznańskiego Teatru i Fundacji "Wierzbak".

    Spektakl tworzą Grażyna Wydrowska-reżyser, Magdalena Skrzypczak i Dominic Chambers - aktorzy oraz grupa studentów poznańskich uczelni: Jagoda Kaczmarczyk, Agata Łukaszewicz i Adam Łuczak.