Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. KNI
Galeriafot. KNI
 • W centrum spektaklu “Dawn” (‘Świt”) węgierskiego zespołu HODWORKS znajduje się nagie ciało . Rozpościera się ono przed nami niczym krajobraz szkicowany zarysem mięśni , fałdowaniem skóry , zaróżowiony mięsistą strukturą. Doświadczamy tu ciała w jego anatomiczno-mechanicznej i, okrytej dziś często tabu, zwierzęcej naturze podkreślanej przez intensywnie fizyczny materiał ruchowy rozwijany w niekończących się interakcjach i repetycjach. Wymagający od wykonawców ogromnego poziomu świadomości, siły i wrażliwości performans ubiera czwórkę tancerzy w nagość wolną od zahamowań, wstydu i niepewności czyniąc zeń radyklaną próbę poszukiwania ciała uwolnionego z wszelkich uprzedzeń.

  Przy wsparciu programu Kreatywna Europa.

  Bilety oraz wejściówki dostępne w Punktach Informacyjnych Starego Browaru (ul. Półwiejska 42). 

 • Zespół Hodworks został powołany do życia w 2007 roku przez Adrienn Hód, jedną z najbardziej obecnie rozpoznawalnych węgierskich choreografek znanej ze swego radykalnego podejścia do studiów nad ciałem, przestrzenią, eksperymentalną muzyką i ich wzajemnymi relacjami. W trakcie zawodowej tanecznej edukacji w Budapest Dance Academy Adrienn poznała wiele tanecznych i teatralnych technik, które teraz pozwalają jej na skupienie się na dekonstrukcji i rekonstrukcji uznawanego powszechnie za „poprawny” ruchu tancerzy. W swojej pracy opiera się na improwizacji, a jej głównym zainteresowaniem jest ludzkie ciało wyjęte z kulturowego kontekstu, umieszczone najczęściej w minimalistycznej pustej przestrzeni. „Dawn” został uznany w 2013 roku za najlepszą taneczną produkcję na Węgrzech (nagroda Rudolfa Labana), a w 2014 roku znalazł się w dwudziestce najciekawszych spektakli rekomendowanych przez sieć Aerowaves. 

  Tickets available at Old Brewery information points (ul. Półwiejska 42).

 • Występują: Emese Cuhorka, Júlia Garai, Csaba Molnár, Marcio Canabarro
  Muzyka: Zoltán Mizsei
  Konsultacja muzyczna: Zsolt Sőrés Ahad
  Konsultacja: Ármin Szabó-Székely, Zsolt Sőrés, Marco Torrice
  Światło: Kata Dézsi
  Choreografia: Hód Adrienn