Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria
 • On (John Lake aka Łukasz Dziedzic), przybysz z bagiennych jezior, ona (Agnieszka Obszańska aka Obszana), wagabunda po terenie kultura z Myśliwieckiej. Ona i on, THE AMATORS przygotują prawdziwą dyskotekę na Łazarzu dla sąsiadów. Nie zabraknie nam sił do tańca, ponieważ na miejscu do przekąszenia pojawi się Vege pizza. Zatańczymy tej nocy wokół Wierzby Łazarskiej! 

  Program dyskoteki będzie składał się z dwóch występów:

  Część pierwsza

  Recital Johna Lake’a, eksperymentalnego projektu muzycznego Łukasza Dziedzica. Dźwięki, które tworzy wypełnione są błotnistą i duszną do granic wytrzymałości syntezatorową miazgą grozy, mroku i tajemnicy, a wszystko to pocięte transowym monotonnym rytmem. Niektórzy nie potrafią do tego nie tańczyć, inni tylko wiją się ze strachu.
  www.johnlake.pl
  www.soundcloud.com/janekjezioro

  Część druga

  Wyskokowy duet na dwa laptopy The Amatours to przepis na dobrą dyskotekę. Co gra w duszy Agnieszce Obszańskiej? Co strzyka w kościach Łukaszowi Dziedzicowi? Czy zagrają nam na nosie? Specjalnie dla mieszkańców powołali do życia charyzmatyczny projekt, który może zaskoczyć ich samych.

  Z uwagi na szacunek do sąsiadów, którzy nie będą brać udziału w dyskotece, impreza będzie odbywać się w Ogrodzie Łazarz między 19:00 a 23:00. Pragniemy poinformować, że na dyskotekę zapraszamy wszystkich chętnych i lubiących tańce w ogrodzie. 

  ZBIERAMY PRZYBORY SZKOLNE DLA DZIECI-UCHODŹCÓW

  12 września to międzynarodowy dzień solidarności z uchodźcami, którzy teraz bardzo potrzebują naszego wsparcia. Ogród Łazarz się włącza! Podczas dyskoteki będziemy zbierać przybory szkolne dla dzieci i młodzieży uchodźców przebywających w Polsce. Szacuje się, że wśród uchodźców syryjskich ponad połowę stanowią właśnie dzieci.

  Potrzebne są m.in.:
  - plecaki
  - piórniki
  - długopisy/kredki/flamastry/farby
  - bloki rysunkowe, techniczne
  - ołówki, gumki, temperówki
  - linijki, ekierki, kątomierze, cyrkle
  - nożyczki, kleje
  - bloki papieru kolorowego

  Mamy nadzieję, że licznie przybędziecie w sobotni wieczór do ogrodu, chociaż z jakimś drobiazgiem pod pachą. Razem możemy dużo więcej!

  Zbiórka jest częścią akcji prowadzonej przez Fundację Ocalenie. Numer zbiórki publicznej: 2015/3317/OR

  Przypominamy też, że w sobotę, o godz. 16:00 na placu Mickiewicza odbędzie się manifestacja "Uchodźcy mile widziani". Do zobaczenia!

  WSTĘP WOLNY
  Dołącz do wydarzenia na FB!

 • AGNIESZKA OBSZAŃSKA

  Z wykształcenia teatrolog, z wyboru - radiowiec. Od 2007 r. dziennikarka radiowej "Trójki", w której jest reporterką i autorką programów. Prowadzi codzienny program "Teren Kultura" o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie oraz nowych zjawiskach w kulturze oraz współtworzy audycję Radiowy Dom Kultury. Członek jury nagrody "Talenty Trójki" w kategorii Sztuki Wizualne. Zawodowo podróżuje z mikrofonem, prywatnie z plecakiem. Interesuje się field recordingiem - nagrywaniem dźwięków terenowych.

  JOHN LAKE

  Eksperymentalny projekt muzyczny Łukasza Dziedzica, który przy różnych okazjach wciela się w rolę artysty, kuratora, twórcy projektu Lugozi, czy swego czasu również z Wojtkiem Kucharczykiem jako 1/2 duetu IRON NOIR. Wydał do tej pory w BDTA trzy wydawnictwa, „Sun Worshipers” EP, kasetę „King in Yellow” oraz bardzo dobrze ocenianą płytę „Carcosa”, a także miniDVD z teledyskami do utworów „Depth” i „King in Yelow”. Solo lub w kooperacji wydał kilka płyt i udzielał się na kompilacjach, m.in: Lugozi „"There Is Strong Shadow Where There Is Much Light“, „Remixes/Reworks”, Iron Noir „Les Chiffres”, kompilacje „Exterritory”, „Pogorzelec Finally RMXD”, „Sealesia 3”, „PL2UA”. Z różnymi projektami koncertował m.in na Supermarket Art Fair w Szwecji, Festiwalu Ars Cameralis, 8 Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, na Strefie Monotype w Warszawie, czy krakowskim Unsound Festival. We wrześniu będzie miała premierę nowa płyta Johna Lake'a „Strange".