Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
 • zapisz

  W działaniu podobna do firmy, a realizuje cele społeczne, niczym organizacja pozarządowa. Nie ma szefa, dyrektorki, ani kierownika, a jednak sprawnie działa - czym tak właściwie jest spółdzielnia?

  Cele:
  Zapraszamy na warsztat z ekonomi współdziałania, gdzie dowiesz się, jak założyć spółdzielnię socjalną, wypracować narzędzia, które pozwolą ci sprawnie w niej działać z innymi osobami i gdzie szukać dofinansowań na pierwsze kroki w biznesie zaangażowanym społecznie.

  Adresaci:
  Jesteś freelancerem, osobą bez stałej pracy, pracownikiem organizacji pozarządowej lub małej firmy, w której pracujesz na umowę zlecenie? Załóż z innymi osobami spółdzielnię i stwórz sobie miejsce pracy.

  W ramach warsztatu podejmiemy następujące kwestie:
  czym jest spółdzielczość i jakie daje możliwości?
  jak założyć spółdzielnię? Czyli ekonomia współdziałania w praktyce;
  jak radzić sobie z trudnościami w zarządzaniu społecznym biznesem?

  Warsztat będzie oparty o dobre praktyki w zakresie prowadzenia kreatywnej spółdzielczości zaangażowanej społecznie. Wielobranżowe spółdzielnie projektantów i rękodzielników, kawiarnie, vegańskie restauracje i domu kultury, to tylko nieliczne przykłady tego, jak wygląda spółdzielczość w Polsce.  

  prowadzenie: Agnieszka Różyńska

 • AGNIESZKA RÓŻYŃSKA / koordynatorka Ogrodu Łazarz

  Absolwentka polsko-angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych, Studium Animacji Społecznej i Kulturalnej oraz kursu liderów organizacji pozarządowych; wieloletnia animatorka działań młodzieżowych.