Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

virtualpminabox.com
Galeriavirtualpminabox.com
 • Mówi się, że żyjemy w złożonych czasach. Wiele mechanizmów, które rządzą naszym życiem trudno nawet zrekonstruować, nie mówiąc już o tym, by nad nimi zapanować. Do opisania rzeczywistości tworzy się słowa, które niewielu z nas zrozumie, opisując je językiem, który u dużej części społeczeństwa wywołuje wyobcowanie od problemu. Spróbujemy pójść inną drogą, szukać takich form prezentowania pojęć, które pozwolą się zorientować we współczesnych przemianach.


  opracowanie haseł: Edwin Bendyk
  idea: Maciej Frąckowiak

 • Edwin Bendyk 

  Jest dziennikarzem, publicystą i pisarzem, pracuje w tygodniku "Polityka", gdzie kieruje działem nauki. Opublikował cztery książki: "Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności", W.A.B. 2002 r. , "Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci", W.A.B 2004 r. , "Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu", W.A.B 2009 r. oraz "Bunt Sieci", Polityka 2012 r. Jest związany z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie tworzy Laboratorium Miasta Przyszłości. W Collegium Civitas kieruje Ośrodkiem badań nad Przyszłością. Członek Polskiego PEN Clubu.

  Maciej Frąckowiak

  Socjolog, zainteresowany formami aktywności i bezczynności społecznej w miastach, a także obrazem, który próbuje traktować jako narzędzie i pretekst do badań oraz zmiany relacji społecznych. Doktorant w Instytucie Socjologii UAM.