Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Jędrzej Filuś
Galeriafot. Jędrzej Filuś
  • ENKLAWA to opowieść o wyobrażonej osadzie, usytuowanej gdzieś za miejską obwodnicą – na granicy cywilizacji i natury. Jej bohaterowie – mieszkańcy tytułowej enklawy – nie pragną zmieniać świata, gdyż nie wierzą w możliwość jego zmiany. Dlatego nie walczą z „systemem” ani go nie odrzucają, lecz próbują się w niego wpisać. Wbijając klin w zastaną rzeczywistość, wytwarzają w jej obrębie świat alternatywny, który może stać się lekarstwem na poczucie niestabilności, alienacji, niepewności związanej z tym, „co ze sobą zrobić”.

    ENKLAWA przybiera formę spektaklu dokamerowego, łączącego w sobie strategie i estetyki charakterystyczne dla teatru, filmu, mockumentu czy wideoklipu. Spektakl jest kontynuacją zrealizowanej w 2014 roku pierwszej części projektu „Enklawa_s01e00” - cyklu wykładów i akcji o charakterze performatywnym poświęconych refleksji nad doświadczeniem wspólnotowości i analizie wybranych przykładów współcześnie istniejących trwałych lub czasowych enklaw (festiwale muzyczne, wspólnoty internetowe, ruchy miejskie, skatebording i streetart).

    Obsada: Kinga Kosik, Aleksander Machalica, Daniel Misiewicz oraz Jan Burzyński, Kamila Kosik i Romek Matusiewicz

    Skateboarders: Grzegorz Gałęziewski, Kuba Hajzler, Stanisław Kabsch, Romek Matusiewicz, Filip Płócienniczak, Piotr Skotarczyk

    Realizacja: Andrzej Pakuła (reżyseria), Jan Burzyński, Wojtek Kaniewski, Jędrzej Filuś, Piotr Lewicki, Ewa Włoszczuk, Mikołaj Szymkowiak, Katarzyna Chrobak, Paula Łukaszewicz, Irmina Kalotka, Julia Taszycka, Julia Gierczyk, Filip Szymczak, Bartek Borowiec, Michał Loba.

    Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

    Partner projektu: Teatr Ósmego Dnia