Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Koncert Iwony Skwarek / fot. Fundacja Malta
GaleriaKoncert Iwony Skwarek / fot. Fundacja Malta
 • W najbardziej kulturalnym ogrodzie na Łazarzu letni sezon zakończy się w niedzielę 27 września piknikiem pod wierzbą i warsztatami z cyklu WOLNO dzieciom.

  Ogród Łazarz, który od trzech lat pielęgnują lokalni mieszkańcy, Klub Krąg, Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska oraz Malta Festival Poznań był w sezonie wiosenno-letnim miejscem niezapomnianych wydarzeń i spotkań. 

  Pod nominowaną do nagrody Drzewa Roku "Łazarską Wierzbą Łączącą" zagrały m.in. Iwona Skwarek i Agnieszka Obszańska, tłumnie oglądaliśmy filmy o tematyce zaangażowanej społecznie, gościliśmy studentów architektury z krajów wyszehradzkich i dbaliśmy o roślinność. Młodzież uczestniczyła w warsztatach – szukała rytmów Łazarza i zagrała hip-hopowy koncert. Dzieci co tydzień spotykały się na warsztatach, tworząc m.in. aparaty otworkowe, makietę Łazarza, galerię przy murku i radiowy reportaż.

  Niedzielny piknik rozpocznie się o godz. 16.00 warsztatami dla dzieci i wspólnym wypoczywaniem na trawie. O godz. 17.30 do Ogrodu zawita Krystian TRUTH Czaplicki, artysta wizualny, autor jednej z trzech instalacji, które powstały w tym roku na Łazarzu.

  W Ogrodzie Łazarz wspólnie stworzyliśmy społeczność małych i dużych, którzy pokochali to miejsce i siebie nawzajem [obejrzyj film z ogrodów społecznościowych]. Zapraszamy mieszkańców Łazarza i gości z innych dzielnic do wspólnej zabawy na koniec sezonu!

  Piknikowanie w Ogrodzie Łazarz, 27 września, ul. Klaudyny Potockiej, między budynkami nr 39 i 41, start godz. 16.00, wstęp wolny.
   

 • Miłosz Klimczuk

  Z wykształcenia fizyk, z zawodu copy, muzyk z zamiłowania. Swoją muzyką nie stara się odkryć Ameryki, między innymi dlatego śpiewa po polsku.

  Krystian TRUTH Czaplicki

  Jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia, który ożywia miejskie pejzaże, wkracza ze sztuką do parków i rzuca ją pod nogi przechodniów. W ogrodzie przygotował interwencję na ławkach. Jego prace były pokazywane m.in. w Urban Art Info Gallery w Berlinie, podczas festiwalu Les Grandes Traversees w Bordeaux, Euroculture w Manchesterze, Young Creative Poland w Londynie i Mediolanie.

  Ogród Łazarz współtworzą: Klub Krąg, Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska i Generator Malta.