Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

zespół DZIWY / mat. własne
Galeriazespół DZIWY / mat. własne
 • Wildecki sezon w ogrodzie kończymy podwójną dawką męskiego grania! Na finał zagra debiutujący na trawie Miłosz Klimczuk z projektem 'dobro' i zespół DZIWY, mieszający psychodeliczny rock po polsku z łotewskim kontrabasem. Będziemy też piknikować i obserwować naszych najmłodszych, jak im WOLNO na warsztatach. 

  W minionym sezonie, w ogrodzie przy ul. Fabrycznej, który od trzech lat współtworzą mieszkańcy, Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie, Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska i Malta Festival Poznań, grali m.in. Bisquit i Small Mechanics. Na wildeckim skwerze stanęła konstrukcja studentów architektury z krajów wyszehradzkich, a na ścianie zawisł wielkoformatowy kolaż autorstwa Darii Mielcarzewicz.

  Co tydzień dzieci spotykały się w ogrodzie, żeby eksperymentować, tworzyć reportaż filmowy o dzielnicy, sadzić kwiaty, zioła i warzywa. Seniorzy wyszydełkowali okrycie dla jednej z ogrodowych ławek, a autorka bloga Zielona Wśród Ludzi pokazała mieszkankom kosmetyczne możliwości ziół, owoców i olejów. 

  Finisaż sezonu rozpocznie się piknikiem i warsztatami dla dzieci o godz. 17.00. Później, o godz. 18.30, na ogrodowej scenie muzycznej zadebiutuje Miłosz Klimczuk z projektem 'dobro'. Dobro, czyli gitarowe duo w pojedynkę. Miłosz Klimczuk, któremu wróżymy karierę a’ la Kortez, tak pisze o o swojej muzyce: „Jest mikrofon, gitara ze wzmacniaczem, jest też bęben perkusyjny i hi-hat. Do tego jeden człowiek. I tyle. Wystarczy, by na żywo zagrać piosenkę. Bo w tym projekcie nie chodzi o rozbudowane aranżacje i skomplikowane rytmy, ale o proste gitarowe riffy, zwrotki i refreny spięte w zwięzłej, dynamicznej, trzyminutowej formule.”
  soundcloud.com

  Po występie Miłosza Klimczuka na ogrodowej scenie pojawi się zespół DZIWY. Zespół wystąpił dotychczas na kilkudziesięciu scenach i zwyciężył w konkursach „Inea Gra" za teledysk do „Rogów" i „Roxy Debiut", którego nagrodą był występ „na żywo" na antenie radia Roxy FM. DZIWY wyszły z puszczy w 2009 roku. Od tego czasu uprawiają nietuzinkowy, psychodeliczny rock po polsku i łotewsku.

  Koncertowe piknikowanie w Ogrodzie Wilda, ul. Fabryczna 4, 29 września, start godz. 17.00, wstęp wolny!