Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

mat. prasowe
Galeriamat. prasowe
 • Interpretacja książki Agnieszki Kłos Gry w Birkenau. Ha Noi to współczesny labirynt, globalny świat popkultury, w którym możemy spotkać ochroniarzy prezydenta w obozie koncentracyjnym, zubożałych Greków śpiących na ulicach antycznych miast czy angielską terrorystkę w Afryce. Młoda kobieta, nadwrażliwa i empatyczna, próbuje nadać chaosowi jakiś sens. Spektakl ma formę kolażu literatury, tańca współczesnego, fotografii i muzyki improwizowanej na żywo. 

 • Teatr Ba – Q 

  Grupa związana z Fundacją Barak Kultury powstała w 2009 roku. Połączyła swoimi realizacjami wiele artystycznych osobowości. Z Ba-Q współpracowali min. scenograf Piotr Tetlak, kompozytor Rafał Zapała, aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello i Hacen Sahraoui. Liderem Ba-Q jest Przemysław Prasnowski aktor, reżyser i scenarzysta przez wiele lat związany z Teatrem Strefa Ciszy.

  Najważniejsze realizacje Ba – Q : Schron (premiera, Festiwal Malta 2009), Ćma (premiera 2012), Szrot (premiera Festiwal Stara Gazownia 2012), Toast (premiera: Festiwal Teatralny Maski 2013)

  Agnieszka Kłos

  Pisarka, krytyczka sztuki i fotografka. Jej debiutanckie opowiadania „Całkowity koszt wszystkiego” zostały uznane przez krytyków za pierwszą w Polsce książkę queer.

  Przemysław Prasnowski 

  Reżyser, aktor, scenarzysta i animator kultury. Twórca Fundacji Barak Kultury i Teatru Ba-Q. Współtwórca kilkunastu spektakli Teatru Strefa Ciszy min. Nauka latania (koprodukcja Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta i Festival International de théâtre de rue Aurillac/Francja 2006), Salto Mortale (we współpracy z Clipa Theater z Tel Avivu/Izrael 2009). Wykładowca na wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wielokrotnie nagradzany w dziedzinie animacji kultury. Dyrektor festiwalu Inwazja barbarzyńców.
   

 • Reżyseria: Przemysław Prasnowski
  Scenariusz na motywach książki Agnieszki Kłos „Gry w Birkenau”: Przemysław Prasnowski, Maciej Kijko, Dorota Słomczyńska
  Muzyka: Paweł Paluch
  Kostiumy: Dorota Słomczyńska
  Scenografia: zespół
  Wykonawcy: Aniela Kokosza, Marcin Głowiński, Hubert Kożuchowski
  Światło, wizualizacje: Krzysztof Urban
  Ruch sceniczny: Adrian Bartłomiej Rzetelski
  Zdjęcia: Agnieszka Kłos, Joanna Kłos
  Tłumaczenia tekstów: Alicja Kaniecka
  Czas trwania: 50 min.
  Premiera: 21.04.2015 Festiwal Inwazja barbarzyńców