Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Hello, Stranger! / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaHello, Stranger! / fot. Maciej Zakrzewski
 • Hello, Stranger!
  Paweł Malicki

  czas: 40 minut

  "Inny jest tym, czym nie jest i czym musi uzupełnić swój brak. Inny opowiada o swoich potrzebach. Inny jest podobny do mnie, jest Innym Ja, ma podobne nogi, ręce, głos, mowę. Inny ma swoje "wnętrze", swoją "głębię". W swej "głębi" jest on niewyczerpalną "pełnią", jest "bogactwem", które się "przelewa". Ale głębia ukazuje się i skrywa jednocześnie. Inność Innego wydobywa na jaw moją własną inność. Inność jest wzajemna. Inność zaskakuje, przynosi wciąż nowe niespodzianki, w całej przewidywalności jest nieprzewidywalna. Inny nie jest rzeczą między rzeczami ani przedmiotem między przedmiotami, lecz podmiotem, Innym Ja (...), z którym mogę wejść we wspólnotę My. Inny, którego napotykam, znajduje się w ruchu, co sprawia,że i we mnie budzi się świadomość możliwego ruchu. Muszę się "otworzyć" na samą inność Innego, "znosząc" własną inność. (...) Taka zmiana nie jest niczym więcej, jak konsekwentną zmianą punktu widzenia - z mojego na jego. Inny wymaga, aby stać się jego pokarmem, jego częścią składową, nim. Inny zadaje ból. Inny zbliża się, aby się "karmić mną". Co mam począć? Odsunąć się czy poddać?" "Inny", ks. Józef Tischner

  Hello. And goodbye
  Paweł Malicki

  czas: 15 minut

  "W Stworzeniu Adama Michała Anioła Bóg przekazuje Adamowi iskrę życia (...). Cały sens obrazu (...) zawierał się w dwóch monumentalnych ciałach, wyciągających do siebie ręce, których palce wskazujące niemal się stykają. Jest między nimi milimetr przestrzeni. I w tej próżni jest życie. Monumentalność obrazu i bogactwo szczegółów stanowią jedynie ramę, otoczkę, która jeszcze bardziej ma podkreślić tę minimalną pustkę, ten pusty punkt, który mieści w sobie wszystko."
  John Ajvide Lindqvist (Wpuść mnie)
  --------
  "Mimo, że jest ona często postrzegana jako nicość, albo pewien brak, w rzeczywistości nie jest czarną dziurą, lecz raczej pojemnikiem, który wszystko łączy, umożliwia i ogarnia. Jej istotą jest bezpośrednio powstający wgląd, doświadczeniem wibrująca radość, a wyrażeniem się aktywna miłość."
  Lama Ole Nydahl
   

  Bilet obejmuje dwa spektakle. Do nabycia również na stronie: bilety.ptt-poznan.pl oraz w impresariacie Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4).


   

 • Paweł Malicki


  Tancerz, pedagog, choreograf. Jest absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, na kierunku taniec współczesny. W latach 2004 – 2006 tancerz Teatru Tańca Alter, gdzie pod okiem Witolda Jurewicza doskonalił swój warsztat, poznawał tajniki tańca współczesnego. Od maja 2006 – adept, od 2009, po uzyskaniu dyplomu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu - tancerz Polskiego Teatru Tańca, a obecnie solista.
  Występuje m.in. w spektaklach: „Walk@ karnawału z postem”, „Wiosna–Effatha” (chor. Ewa Wycichowska), „Minus 2” (chor. Ohad Nahrin), "Jewrope" (chor. Yoshiko Waki), "Tysiąc kolorów" (chor. Takako Matsuda) oraz "Czterdzieści" (chor. Jo Strømgren).
  W ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca Paweł rozwija swój talent choreograficzny. Jest autorem choreografii spektakli: „Mat”, ”Secondhand”, „The unknown-Niewiadoma”, oraz tryptyku „Hello, Stranger!", „Hello, My Friend!" oraz „Hello. And Goodbye” który miał swoje zakończenie na tegorocznym Festiwalu Atelier. Laureat nagrody „The best duo performance” na międzynarodowym konkursie „Solo & Duo Festival” Budapeszt 2008 za własną choreografię „46”. Choreografia ta przyniosła mu również pierwszą nagrodę w stypendialnym konkursie Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna” w 2009 roku. W 2009 roku otrzymał wyróżnienie dla najpopularniejszego artysty scen poznańskich w plebiscycie publiczności „Biały Bez”. W 2013 roku otrzymał on stypendium z programu "Młoda Polska", przyznawanego artystom do 35. roku życia, odznaczających się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie sztuki.
   

 • Hello, Stranger!

  Choreografia: Paweł Malicki

  Muzyka: Alva Noto, Marino Marini, Nicola Porpora (wyk. Cecilia Bartoli), Grimes, Rebekah del Rio, G. F. Händel, Mukat Edits, Go Koyashiki, Bartosz Dziadosz 

   

  Hello. And goodbye. 

  Choreografia i taniec: Paweł Malicki

  Muzyka: AGF, The Bug, Ryoji Ikeda & Dumb Type, Tim Hecker, W. A. Mozart