Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
 • Prosimy, aby osoby, które zakupiły bilety na spektakl Rimini Protokoll Europa w Twoim domu napisały na adres bilety@malta-festival.pl, w celu uzyskania informacji o miejscach odbywania się spektakli.

  W Europa w Twoim domu kilkunastu widzów spotyka się w prywatnym mieszkaniu, gdzie uczestniczy w szczególnej, moderowanej, grze towarzyskiej. Na zaproszenie gospodarza siadają przy wspólnym stole i zastanawiają się nad przyszłością Starego Kontynentu – konfrontują fantazje na jego temat, analizują własne lęki, rozczarowania i nadzieje, które z nim wiążą, dyskutują o kryzysie decyzyjnym i ideowym Europy. Osobiste anegdoty splatają się z wypowiedziami na temat mechanizmów politycznych zjednoczonej wspólnoty. Swobodna konwersacja, dynamika pytań i odpowiedzi tworzy dramaturgię przedstawienia. Każdy spektakl odbywa się w innym mieszkaniu, a jego scenografię tworzą rekwizyty, które mieszczą się w bagażu podręcznym.

  www.homevisiteurope.org

  Projekt powstał na zamówienie i jest koprodukcją europejskiej sieci House on Fire, której członkiem jest Malta Festival Poznań.

  zobacz projekt rimini protokoll 

 • Rimini Protokoll

  Rimini Protokoll powstało w 2000 r. w Berlinie; tworzy go trzech artystów: Helgard Haug, Stefan Kaegi i Daniel Wetzel. Wspólnie realizują projekty na granicy teatru, performansu, live-artu i sztuk wizualnych. Często angażują do nich zwykłych ludzi, których nazywają „Ekspertami”. Argentyńscy portierzy (Torero Portero), bułgarscy kierowcy ciężarówek (Cargo Sofia), brazylijscy policjanci (Chácara Paraíso), niemieccy pracownicy zakładów pogrzebowych i studenci medycyny (Deadline) czy Hindusi pracujący w Call Centres (Call Cutta) opowiadają osobiste historie, stając się aktorami i współtwórcami spektakli. Rimini Protokoll jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. niemieckiej nagrody teatralnej Der Faust (2007), nagrody Nowe Rzeczywistości Teatralne – wręczanej w ramach Europejskiej Nagrody Teatralnej twórcom kreującym nowy język teatru (2008) czy Srebrnego Lwa na Festiwalu Teatralnym odbywającym się w ramach Biennale w Wenecji (2011). W 2012 r. Stefan Kaegi był kuratorem Idiomu Akcje Azjatyckie / Asian Investments na Malta Festival Poznań.

  www.rimini-protokoll.de

  www.homevisiteurope.org