![mat. prasowe](/public/upload/pages/thumb2/55440e7901300.jpg)
Rotem Tashach
Israelicaczas: 25 minut
Komiczny spektakl-wykład egzaminujący choreografie codziennego życia w Izraelu. Dlaczego Izraelczycy wciąż wchodzą sobie w drogę bez powodu? Dlaczego Izraelczycy wciąż wpadają na siebie na chodnikach (i wszędzie indziej)? Dlaczego Izraelczycy nie potrafią ustąpić miejsca innym Izraelczykom? I dlaczego Izraelczycy ciągle blokują sobie nawzajem drogę? Opisując i analizując chroniczne bolączki choreografii dnia codziennego w Izraelu, spektakl poszukuje jednocześnie ich przyczyny. Naturalnie, gdy tylko mowa o Izraelu, powinien pojawić się tu Holocaust… ale i inne czynniki zostaną wzięte pod uwagę. Z końcem przedstawienia obiecuję, że pozyskacie wiedzę, co tak naprawdę dzieje się w środku izraelskiego mózgu - coś, o czym wasi znajomi nie mają zielonego pojęcia!Asher Lev
Performing Art through Ecstatic Pathwaysczas: 60 minut
Pociągają mnie praktyki odnoszące się do ekscytujących i ekstatycznych stanów performatywnych. Obejmują one fizyczne, emocjonalne i duchowe obszary i ścieżki, którymi do nich docieramy, oraz sposoby jakimi je reprodukujemy czyniąc je praktyką artystyczną. Jestem zainteresowany procesami budowania wspólnoty patrzących, która konstytuuje się w momencie konfrontowania publiczności z osobistym doświadczeniem performera, z jego lub jej własną „podróżą”. Jakiego rodzaju afektywną moc wobec widza mają intensywne stany obecności, takie jak choćby hiperwentylacja, i w jaki sposób performans może stać się energetycznym impulsem dla uruchomienia i wzmocnienia krytyki społecznej i politycznej. W trakcie wykładu przedstawię niektóre z metod, z którymi pracuję i oraz sposoby ich wykorzystywania jako budulca zarówno wydarzeń publicznych jak i akcji scenicznych w Izraelu i nie tylko.
Spektakl w ramach Polish-Israeli Choreographic Exchange.Bilet obejmuje dwa spektakle.
Bilety oraz wejściówki dostępne w Punktach Informacyjnych Starego Browaru (ul. Półwiejska 42).
Asher Lev
Urodzony w Kanadzie w 1981 roku, wychowywał się w Izraelu. Tańczył dla YasmeenGodder w Izraelu jak I dla innych choreografów, jak Örjan Andersson, Edhem Jesenkovic czy Ina Christel Johannessen. W marcu 2006 roku stworzył swoje pierwsze, długie solo Avi Cohen i od tego momentu kontynuuje swoją własną pracę. W 2012 roku ukończył studia socjologiczno-antropologiczne oraz kierunek Islam/ Bliski Wschód na Hebrew University w Jeruzalem. Obecnie mieszka w Brukseli i uczestniczy w programie Amsterdam Master of Choreography (AMCh) w niderlandzkiej Theaterschool.
Tekst, wykonanie: Rotem Tashach.
Spektakl powstał w 2009 roku dla festiwalu Intimadance