Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

mat. prasowe
Galeriamat. prasowe
  • Pierwszym zespołem tegorocznej maltańskiej sceny w poznańskich Ogrodach społecznościowych jest Bisquit. 7 maja o godz. 19:00 w Ogrodzie Wilda usłyszymy przeboje zespołu oraz francuskojęzyczne piosenki z najnowszej EP‑ki Dunes Blanches. Wstęp wolny!

    Bisquit zadebiutował płytą Inny Smak, za którą w 2006 r. otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii nowa twarz fonografii. Dwa lata później wydał kolejną płytę pt. Pytania. Obie płyty ukazały się nakładem wytwórni Kayax. Ostatnim długogrającym wydawnictwem zespołu jest Lilly z 2014 r. Single z tej płyty, Kino i Wielki mały człowiek dotarły do czołowej dziesiątki listy przebojów radiowej Trójki. W marcu tego roku zespół wydał francuskojęzyczną EP‑kę Dunes Blanches, która ujawnia zainteresowanie zespołu brzmieniami retro. Znalazł się na niej m.in. cover hitu lat 80. – piosenka Voyage, voyage francuskiej piosenkarki Desirelles. Bisquit lubi miksować i bawić się dźwiękami. Proste, akustyczne piosenki przeplata bardziej rozbudowanymi formami, a elektroniczne dźwięki syntezatora łączy z brzmieniem żywych instrumentów.

    Dołącz do wydarzenia na FB!

  • Joanna Chacińska - wokal, kazoo, cymbałki, syntezator, voice-live tc helicon
    Tomasz Krawczyk - gitary akustyczne, ukulele
    Sebastian Frankiewicz - instrumenty perkusyjne