Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Monika Lisiecka
Galeriafot. Monika Lisiecka
 • Marianne i Roland nigdy nie powinni się poznać, ich historie są przecież bardzo odmienne. Jednak ich spojrzenia wielokrotnie spotykają się. Kroki prowadzą do tych samych miejsc. Układ gwiazd i planet dziwnie im sprzyja. Mają tyle szans do zbliżeń. W pamięci kochanków pozostają drzazgi wspomnień ze skonsumowanych emocji. Wracają do sytuacji, odtwarzają je na nowo, przypominają sobie szczegóły, albo wręcz uświadamiają sobie inne wersje wydarzeń. „Konstelacje” to niebanalna historia kochanków, w której bohaterowie mogą zakochać się w sobie kilka razy – od nowa. Rozgrywają między sobą różne scenariusze swoich uczuć. Mają niewyczerpaną ilość „pierwszych szans”.

  Otóż dwoje młodych ludzi, Roland, pszczelarz, i Marianne, fizyk kwantowy, spotykają się na grillu u wspólnych znajomych i tak zaczyna się ich wspólna historia. (…) Ta historia zaczyna się kilka razy, powraca, proponuje inne rozwiązania, perfekcyjnie wypunktowane przez aktorów, a widzowie śledzą wątek z narastającym napięciem - bo naprawdę nie wiadomo, jak to się skończy... Agnieszka Findysz (Marianne) i Piotr B. Dąbrowski (Roland) (…) rozegrali to po prostu doskonale. A nie było to łatwe zadanie (…) .Ale tu aktorzy umieli włożyć w swój przekaz tyle emocji, tyle treści, że za każdym razem brzmiało to jak zupełnie nowy przekaz. (…) Spektakl doskonały, dopracowany, spójny i skoncentrowany tak, że bardziej wrażliwym może być trudno wytrzymać ten natłok emocji.

  Lilia Łada, www.codziennypoznan.pl, 2.02.2015
   

  Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Curtis Brown Group Limited.

  Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Poznaniu (ul. 27 Grudnia 8/10)
  Kontakt: tel. 61 852 05 41; e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl

 • Agata Biziuk 

  reżyser, dramaturg i dramatopisarka. Założycielka Nieformalnej Grupy Avis. Absolwentka reżyserii na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W maju 2008 w Teatrze Muzycznym w Gliwicach odbyła się premiera spektaklu Prometeusz w jej reżyserii i adaptacji (koprodukcja z teatrem Adama Walnego; wyróżnienie na Gliwickich Spotkaniach Teatralnych w konkursie "Nowe Inspiracje").

  W czerwcu 2009 r. miała miejsce premiera spektaklu Horror Vacui będącego koprodukcją Teatru Nowego w Łodzi oraz Białostockiego Teatru lalek.

  Agata Bizuk tworzy także spektakle dla dzieci i młodzieży w instytucjonalnych teatrach lalek. Jej ostatnimi przedsięwzięciami tego typu były CDN Marty Guśniowskiej zrealizowany w Białostockim Teatrze Lalek oraz Tygryski Joanny Papuzińskiej z Teatru Lalka w Warszawie .Oba powstały w 2008 roku. W 2010 zostały wystawione Białe Baloniki Magdaleny Fertacz (premiera w Teatrze Pinokio w Łodzi) oraz multimedialny spektakl Rejs na Jawę będący koprodukcją łódzkiego Teatru Pinokio i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

 • Przekład: Elżbieta Woźniak
  Reżyseria: Agata Biziuk
  Scenografia: Marika Wojciechowska
  Muzyka: Adrian Jakuć Łukaszewicz
  Choreografia: Evgeniy Korniag
  Multimedia: Marek Straszak
  Asystent reżysera: Marta Małgorzata Kwapisz
  Inspicjent: Magdalena Matusewicz

  Premiera: 31 stycznia 2015

  Obsada:
  Agnieszka Findysz /Marianne/
  Piotr B. Dąbrowski /Roland/
  Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Curtis Brown Group Limited.