Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

projekt Daria Mielcarzewicz / zdjęcie archiwum CYRYL
Galeriaprojekt Daria Mielcarzewicz / zdjęcie archiwum CYRYL
 • Siła historycznego argumentu leży w sile kolażu.
  Susan Sontag

  Część pierwsza: „Królowa Wilda” – wielkoformatowy kolaż na ul. Fabrycznej 4, w Ogrodzie Wilda. Kompozycja głównie ze zdjęć archiwalnych Poznania. Tytuł instalacji odnosi się do sondażu przeprowadzonego na Wildzie. Według udzielających odpowiedzi dzielnica ma tożsamość kobiety po 50. roku życia. Projekt będzie pierwszą odsłoną zewnętrznej galerii w Ogrodzie Wilda.

  Część druga: „Duchy Wildy” – postaci z archiwalnych zdjęć w powiększonej skali wkomponowane w fasady kilku wildeckich kamienic.


   

 • Daria Mielcarzewicz

  Absolwentka wiedzy o teatrze, fotografii i podyplomowej grafiki. Realizowała projekty fotograficzne i graficzne m. in dla: Łazienek Królewskich, Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. J. Conrada, wielu teatrów, wydawnictw Świat Książki, Znak, czy dla Muzeum Archeologicznego Genius Loci w Poznaniu. W 2009 roku otrzymała stypendium od Miasta Poznań za działalność artystyczną w dziedzinie fotografii, a w 2015 roku dotację na projekt artystyczny w ramach konkursu Centrum Warte Poznania. Od 2011 roku pracuje w małej agencji reklamowej Rekord, a od 2012 roku intensywnie zajmuje ją autorski Sklep z cytatami, który jest „dzieckiem” tej agencji (www.sklepzcytatami.pl).