Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

mat. prasowe
Galeriamat. prasowe
 • Kto się boi Sybilli Thompson?
  na podstawie Kochanka Sybilli Thompson Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

  Sybilla ma 20 lat, jej wnuczęta to poliamoryści. Jej namiętny kochanek ma lat 80, a mąż strzela by ją unieszczęśliwić. Sybilla ma 89 lat, uprawia gimnastykę artystyczną, jej amanci są rubaszni, ale na szczęście są Europejczykami. Sybilla ma lat 75, ledwo wstaje z krzesła, w szafie obok dżempera wisi duch męża, jej syn ma 4 lata. Maria zna Piłsudskiego, lat ma 33 czy nawet już wcale nie żyje. Wie dobrze co wydarzy się za pół wieku. 

  TERAZ POLIŻ wybrało kanoniczny tekst polskiej kultury, stawiany na równi ze Ślubem, Weselem i Dziadami. Pawlikowska-Jasnorzewska konstruuje futurystyczne narracje, polemizujące z kondycją współczesnego człowieka. Toczy gry z tym co po niej, a przed nami. Wszystkiego najlepszego z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

  Spektakl powstaje w ramach rezydencji artystycznej Uli Kijak, Program Rezydenci w Rezydencji 2015 Centrum Kultury ZAMEK. 

 • Twórczynie: TERAZ POLIŻ, w składzie Dorota Glac, Marta Jalowska, Ula Kijak, Emanuela Osowska, Kamila Worobiej oraz Maria Rumińska i Dominika Skaza

  TERAZ POLIŻ to kobieca grupa wywodząca się z teatru i rozprzestrzeniająca na inne pola sztuki. Feministki, reżyserki, aktorki, feministki, fotografki, feministki, ilustratorki, malarki, feministki. Pokazują się na wschodzie i na zachodzie. Do współpracy przy tym spektaklu zaprosiły scenografkę Dominikę Skazę i kompozytorkę Marię Rumińską.

  Spektakl powstaje w ramach rezydencji artystycznej Uli Kijak, Program Rezydenci w Rezydencji 2015 Centrum Kultury ZAMEK.