Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Chichiri Secondary School
GaleriaChichiri Secondary School
 • CZŁOWIEK OBOK MNIE / Chichiri Secondary School

  Przedstawienie opowiada o śmierci Afrykańczyka albinosa, którego kości za sprawą odpowiedniego rytuału mogą przynieść bogactwo. To przekonanie powszechne w Afryce, także w Malawi. Opowieść jest punktem wyjścia do refleksji na temat inności – innej płci, koloru skóry i religii. Różnice są powodem agresji między ludźmi, ponieważ każdy uważa swoją sprawę za lepszą, wartościowszą, właściwą. Spektakl zaczyna się od tradycyjnego tańca, który pokazuje, że sztuka potrafi łączyć ludzi niezależnie od dzielących ich różnic.

  KROK PO KROKU / Gimnazjum nr 9

  Nasze życie jest energią, którą wykorzystujemy, by reagować na bodźce. W każdym okresie życia przeciwstawiamy się chaosowi i nieokreśloności, jako dzieci, nastolatkowie, dorośli. Gdy osiągamy poczucie stabilności, okazuje się, że ten etap życia właśnie zakończyliśmy. Wchodzimy w nowy, który ma zupełnie inny rytm – również niespokojny i chaotyczny na początku. Powoli zaprowadzamy w nim porzadek. Grupa K.A.A.J.J. zaprasza na muzyczną refleksję o rytmie życia.

  RYTM NASZEGO ŚWIATA / Escola Sagrada Família

  Opowieść o przyszłości, w której dzieci, jako najbardziej inteligentne, przejmują w sekrecie kontrolę nad światem. Są młode, pełne energii, dlatego mogą naprawić kryzysy wywołane przez dorosłych. Dzieci z Chin, Niemiec, Ameryki, dzieci z całego świata zaczynają się z sobą kontaktować. Dorośli nie są jeszcze tego świadomi. Czy dzieci naprawią świat?