Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

www.gaealogy.wordpress.com
Galeriawww.gaealogy.wordpress.com
  • Czy rozwinięte kraje potrzebują w swojej przestrzeni dzikiej przyrody? Czy wystarczająco dobre są dotychczasowe rozwiązania regulujące sprzedaż terenów zielonych pod inwestycje w aglomeracji Poznania? Komu zależy na utrzymaniu zieleni i rzadkich gatunków w mieście? Zapraszamy do debaty!

  • Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska

    Wiejsko-miejska wielopokoleniowa grupa inspirująca się przyrodą, kulturą lokalną oraz Kasztelanią Ostrowską - historyczną krainą wokół jeziora Lednica. Zespół stowarzyszenia tworzą m.in. absolwenci biologii, psychologii, etnologii oraz lokalni gospodarze i działacze społeczni. Założona w 2015 roku organizacja zajmuje się badaniem walorów przyrodniczych oraz poszukiwaniem tożsamości lokalnej w społecznościach środkowej Wielkopolski. Stowarzyszenie prowadzi ekspertyzy oraz akcje związane z ochroną reliktowych ostoi gatunków i ekosystemów Pojezierza Gnieźnieńskiego. Obecnie współpracuje z Wydziałem Biologii UAM w Poznaniu, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Generatorem Malta i Osiedlowym Klubem "Krąg" w Poznaniu (przy rozwijaniu ogrodów społecznościowych w Poznaniu), Fundacją Patria oraz z samorządami związanymi z Kasztelanią Ostrowską. Dotychczasowe projekty dotyczą poznawania i zarządzania dziedzictwem przyrodniczym (Dzikie Dziedzictwo, Przystań dla Istnień) oraz wskrzeszaniu kultury ludowej na obszarach wiejskich (m.in. Festiwal kwiatów i ziół "Floralia").