Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

© Yiannis Papachristos
Galeria© Yiannis Papachristos
 • noish~ [komponowanie hałasu] to performance, który próbuje być jedną rzeczą. Domaga się dyscypliny, aż do upadku. Uzmysłowione ciało filtruje przez siebie hałas, intensyfikuje w przestrzeni rozpadanie się wszystkich swoich pojawień. Uczucie, że hałas to nie dźwięk, hałas to nie płacz; hałas widziany jako przyjemność, staje sie stymulacją i katalizatorem zmiany. Taniec i muzyka przeplatają się a wszystko co widzimy, to wibracje powierzchni, nigdy samo jej pękanie.

  Podziękowania dla Doroty Kabały oraz dla Yiannisa Papachristosa

  Pierwszy performance z cyklu noish~ powstał we współpracy z kompozytorem i muzykiem ekspermentalnym Gerardem Lebikiem, w ramach wydarzenia „Performat”, oragnizowanego przez Annę Czaban w Galerii Miejskiej Arsenał w 2014 roku. W aktualnej realizacji muzykę tworzy i wykonuje Bryan Eubanks.

  Zrealizowano z udziałem środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Spektakl w ramach Polish-Israeli Choreographic Exchange.

  Bilety oraz wejściówki dostępne w Punktach Informacyjnych Starego Browaru (ul. Półwiejska 42). 

 • Maria Zimpel 

  Pracuje w przestrzeni tańca, choreografii i performensu. W swojej pracy koncentruje się na poszukiwaniach ruchowych, badając granice fizyczności. Studiowała taniec i choreografię w HZT na Uniwersytecie Sztuk (UdK) w Berlinie, oraz kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych w Poznaniu (UAM). Praktyki somatyczne, improwizacja choreograficzna Rosalind Crisp, oraz spotkanie z Gill Clark i Isabelle Schad istotnie wpłynęły na jej pracę. Zadebiutowała w Wiedniu pracą “Working like a Dog”, duet z poetą Erykiem Greenem. Dalsze prace: solo “What do you really miss?”, s c a t t e r z Zeiną Hanna i Bryanem Eubanksem, noish~ (2014), z Gerardem Lebikiem, trio “What do you really miss?” (3), prezentowane były i są międynarodowo w Europie. W latach 2010-2012 należała do wiedeńskiego kolektywu teatralnego God’s Entertainment. Brała udział w różnych kolaboracjiach (min. „The Entropic Institut”, Deufert&Plischke), oraz projektach interdyscyplinarnych (min. „Phantoms beyond the brain”, with Gaja Karolczak i Martyna Lorenc). Obecnie rozwija własne prace oraz tańczy w choreografiach Rosalind Crisp i Kat Valastur. 

  Bryan Eubanks

  Bryan Eubanks (ur. 1977) jest amerykańskim muzykiem i kompozytorem. Komponuje elektryczne i akustyczne utwory dla małych ensembli, solowych instrumentów i oprogramowań; improwizuje w rozmaitych kolaboracjach; tworzy dźwiękowe instalacje i rozpowszechnia techniki dyfuzji używając akustycznej holografii. Od 2001 roku bierze udział w wielu projektach kolaboracyjnych i prezentuje swoją pracę na arenie międzynarodowej. Mieszkał i pracował w Portland i Nowym Jorku, obecnie jego siedzibą jest Berlin.

 • koncept, taniec: Maria Zimpel
  muzyka: Bryan Eubanks