Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Mikołaj Świderski
Galeriafot. Mikołaj Świderski
  • Obrazy Piotra C. Kowalskiego powstają w różnych miejscach świata. Na rozłożonych w przestrzeni publicznej płótnach przechodzący ludzie, przejeżdżające auta zostawiają ślady z kurzu i pyłu. Są kreacją ex nihilo. Artysta kolekcjonuje w ten sposób namacalny zapis miast, do których podróżuje, a wizualne efekty jego eksperymentu nadają nową perspektywę. PCK (jak sam siebie nazywa artysta) specjalizuje się w malarstwie naturalnym. Maluje owocami, sokami liści, roślinami.
     

  • Piotr C. Kowalski 

    Urodzony w 1951 roku w Mieszkowie koło Jarocina. Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Stanisława Teisseyre’a w PWSSP w Poznaniu w 1978 roku. W latach 1993 – 1999 dziekan Wydziału Edukacji Artystycznej. Od 2000 do 2014 roku prowadził studencką galerię „Na Polskiej” w Poznaniu. Organizator i kurator I, II i III Kolekcji ASP w Poznaniu w latach 2003 – 2005. Obecnie profesor zwyczajny na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (X pracownia malarstwa na Wydziale Edukacji Artystycznej). Od roku 2014 prowadzi także Pracownię Gościnną na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Autor cykli obrazów realizowanych bezpośrednio w naturze pt. Żywa naturaMartwa natura, oraz obrazów Przejezdnych i Przejściowych będących zapisem życia miasta i powstających przy współudziale innych ludzi. Od 2004 roku wspólnie z Joanną Janiak realizuje cykle Megabajty malowania i Obrazy mroźne. Mieszka w Poznaniu i Nienawiszczu. 

    www.piotrckowalski.pl