Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

mat. prasowe
Galeriamat. prasowe
 • Spektakl o dyskryminacji. Z historiami osób doświadczonych przemocą na tle rasowym kontrastują tradycyjne, wielogłosowe pieśni z Brazylii, Bałkanów, Włoch i różnych krajów Afryki oraz japońskie techniki ruchu – butoh i nihon buyo. 

  OBSESJA w reżyserii Katarzyny Kazimierczuk w niespotykany sposób dotyka tematyki dyskryminacji rasowej. Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (…) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja”.  

  W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszy też japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

  Celem projektu jest budowanie dialogu międzykulturowego i przeciwdziałanie zjawiskom ksenofobii i rasizmu w Polsce. 

  Dołącz do wydarzenia na FB!

 • Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk
  Występują: Daniel Brzeziński, Gwidon Cybulski, Agnieszka Hakizimana, Rui Ishihara, Joanna Nitka, Hana Umeda, Dominika Jarosz

  Spektakl OBSESJA // Stowarzyszenie Teatralne Remus
  miejsce: Klub Krąg // ul. Dmowskiego 37, Poznań

  Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa, a także ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.