Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Daria Mielcarzewicz
Galeriafot. Daria Mielcarzewicz
 • "Dlaczego Gombrowicz? Bo pisał o sprawach ważnych, a czytany jest coraz rzadziej; bo warto posłuchać znakomitej frazy mistrza Witolda; bo otworzył galerię Sklepu z cytatami. Zapraszamy chętnych do przeczytania fragmentu powieści i/lub do posłuchania jej w całości.

  Zaczynamy o 11:00. Jako pierwszy nasze zaproszenie przyjął Profesor Przemysław Czapliński, który będzie czytał Trans-Atlantyk przez pierwsze 20 minut. Kolejne osoby będą kontynuowały po 20 minut, aż skończymy całą powieść (11:30-11:50, 11:50-12:10... itd.).

  Zapisy na sklepzcytatami@hot.pl trwają do 13 czerwca. Informacje o wolnych miejscach będziemy aktualizować na facebooku Sklepu z cytatami: Daria rysuje Oni mówią.

  Zapisy przyjmujemy wyłącznie mailowo, nie przez facebooka.

 • Daria Mielcarzewicz

  Absolwentka wiedzy o teatrze, fotografii i podyplomowej grafiki. Realizowała projekty fotograficzne i graficzne m. in dla: Łazienek Królewskich, Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. J. Conrada, wielu teatrów, wydawnictw Świat Książki, Znak, czy dla Muzeum Archeologicznego Genius Loci w Poznaniu. W 2009 roku otrzymała stypendium od Miasta Poznań za działalność artystyczną w dziedzinie fotografii, a w 2015 roku dotację na projekt artystyczny w ramach konkursu Centrum Warte Poznania. Od 2011 roku pracuje w małej agencji reklamowej Rekord, a od 2012 roku intensywnie zajmuje ją autorski Sklep z cytatami, który jest „dzieckiem” tej agencji (www.sklepzcytatami.pl).

  SKLEP Z CYTATAMI. ONI MÓWIĄ, DARIA RYSUJE 

  Istnieje od 2012 roku. Opiera się na osiemdziesięciu projektach graficznych Darii Mielcarzewicz. Twórcy sklepu piszą o sobie tak: nie sprzedajemy cytatów na wagę. Zależy nam na tym, by przypominać, że czytanie jest ważne. Dlatego zaczęliśmy od galerii z pisarzami i poetami. Chcemy, by otaczały nas przedmioty codziennego użytku opatrzone projektami, których treść będzie intelektualnym wyzwaniem albo dobrym żartem, a których wygląd przyniesie estetyczną przyjemność. Sklep z cytatami. Oni mówią, daria rysuje mieści się w Poznaniu na ulicy św. Jerzego 12. Sklep wpisał się w kulturalną tkankę miejską Poznania:

  - trafił na listę dziesięciu najdziwniejszych sklepów świata oraz pojawił się na szczycie listy miejsc wartych odwiedzenia, z cyklu „Zrób to w Poznaniu” – wg czasopisma „Podróże”)
  - był obiektem badań na konferencji literaturoznawczej o pograniczach literatury
  - artykuły ze sklepu trafiły na listę „Najlepszych prezentów dla Moli Książkowych” – wg portalu księgarskiego ksiazka.net.pl
  - projekt kalendarza książkowego Sklepu z cytatami 2015 trafił na dwie niezależne listy najpiękniejszych kalendarzy w Polsce