Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

 • Wydarzenie w ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Najnajmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA.

  Festiwal organizowany jest przez Art Fraction Foundation w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu sztuki dla najnajmłodszych w Polsce i pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Tegoroczna, dziewiąta edycja, realizowana będzie w ramach międzynarodowego projektu "Small size, performing arts for early years" (program: Kreatywna Europa).

  PATCHORKOWE ZWIERZĄTKA I PRZYJACIELE
  Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

  Łożeczko to miejsce, z którego większość Maluchów rusza w świat i zaczyna go poznawać. Oswoiły już mięciutkie kołderki, dobrze znają karuzelę z pluszakami, która kręci się nad ich głową. Odnajdę się więc na pewno w świecie bohaterów serii pogodnych filmów animowanych, patchworkowo-pluszowych zwierzaków: kurki, rybki, pszczółki, słonika i nosorożca. Dzieci będą mogły nie tylko przyglądać się ich przygodom, ale też w nich uczestniczyć, śpiewając przy akompaniamencie kalimby. Seansom towarzyszą warsztaty plastyczne: każde dziecko będzie mogło zrobić własnego filcowego przyjaciela – pacynkę.

  Seanse niemieckiego studia Film Bilder w Niemczech przygotowane we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino!

  Wydarzenie o godzinie 16:00 odbędzie się w ramach programu “Sztuka bez barier” - bedzie miało ono charakter integracyjny, więc nie obawiaj się, jeśli Twoje dziecko zachowuje się nietypowo. Zapraszamy!

  reżyseria: Andrea Deppert i Angela Steffen
  animacja: Monika Dąbrowska-Jarosz i Grzegorz Krawczak
  oprawa plastyczna: Ewa Małecka i Jakub Psuja

  www.alekino.com
  www.sztukaszukamalucha.pl

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Poznania.