Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
 • Geniusz, szaleniec, clown, radykalny lewak – tak mówi się o Slavoju Žižku, jednym z najciekawszych i najpopularniejszych myslicieli naszych czasów. W filmie filozof przygląda się rzeczywistości i kształtującym ją ideologiom. Punktuje liberalizm, komunizm, nazizm, kapitalizm i katolicyzm, analizuje to, co mają nam do zaproponowania. Pokazuje, jak każda z tych ideologii wpływa na nasze pragnienia i marzenia. Jego wypowiedzi są ilustrowane fragmentami z klasyków kina.

  Perwersyjny przewodnik po ideologiach to inteligentna, dowcipna i erudycyjna analiza wszelkich -izmów, kształtujących nasze systemy wierzeń i zachowań. Najbardziej pobudzający intelektualnie film ostatnich lat.
  GutekFilm

  Perwersyjny przewodnik po ideologiach to niczym nieskrępowane poruszanie się po historii kina, tworzenie kontrowersyjnych zestawień, lekkość łączenia faktów i obrazów. Žižek jest barbarzyńcą w ogrodzie sztuki, w kinie widzącym odbicie mnóstwa innych zjawisk i mechanizmów.
  Urszula Lipińska, stopklatka.pl

 • Sophie Fiennes

  Reżyserka, producentka, montazystka urodzona w 1967 roku. Córka fotografa Marka Fiennes oraz pisarki Jini Fiennes.

 • Reżyseria: Sophie Fiennes
  Scenariusz: Slavoj Žižek
  Zdjęcia: Remko Schnorr
  Muzyka: Magnus Fiennes
  Montaż :Ethel Shepherd
  Scenografia: Lucy van Lonkhuyzen
  Kostiumy: Debbie Millington
  Produkcja: Katie Holly