Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

kadr z filmu DISPLACEMENTS
Galeriakadr z filmu DISPLACEMENTS
 • Generator Malta powoli zamyka letni sezon w Ogrodzie Łazarz, zapraszając razem wspólnie z Short Waves Festival na jesienną falę krótkich metraży. Filmy były prezentowane wcześniej w ramach Short Waves Festival w marcu. Są to zawsze dzieła zdyscyplinowane i autentyczne; bez wypełniaczy i kompromisów. Starannie wyselekcjonowane spośród polskich i światowych produkcji. Dzięki uprzejmości organizatorów Short Waves, Fundacji Ad Arte plenerowy pokaz filmów poświęconych architekturze miasta URBAN VIEW odbędzie się w naszym ogrodzie społecznościowym na Łazarzu już 17 września.

  Short Waves Festival 2015: Urban View

  Architektura miejska to temat dotyczący większości z nas, o którym dyskutujemy coraz częściej i chętniej. Urban View stanowi nowy rodzaj takiej rozmowy, w której głos zabierają twórcy filmowi, by poprzez obraz pokazać, że każde miasto zmaga się ze swoimi bolączkami, bez względu na to, w jakim miejscu świata się znajduje. W ramach Urban View pokazane zostaną filmy, w których miasto, wraz ze swoją architekturą, będzie głównym bohaterem.

  Program

  A PASSENGER STREAM / Anna Dranitsyna / Dokument / Rosja / 2014 / 30’
  DISPLACEMENTS / Manuel Alvarez Diestro / Dokument / Wielka Brytania/Hong Kong / 2014 /10’
  DEPARTURE / Jack Rawlins / Dokument / Wielka Brytania / 2014 / 9’
  SUPERJEDNOSTKA / Teresa Czepiec / Dokument / Polska / 2014 / 20’
  Łączny czas: 69'

  Wprowadzenie: Franciszek Sterczewski

  Pokaz filmów na Łazarzu to część jesiennego maratonu organizowanego przez Short Waves Festival. Więcej na temat kolejnych pokazów filmów z cyklu: Dances with Camera, OFF GROUND, Best of Seven i Poznań Open znajdziecie na wydarzeniu na FB.

 • A PASSENGER STREAM / Anna Dranitsyna / Dokument / Rosja / 2014 / 30’

  Przeciętny człowiek w ciągu całego swojego życia spędza prawie cały rok w metrze. Zawsze jesteśmy w pośpiechu i nie zauważamy co dzieje się w podziemiu. Życie 60-70 metrów w głąb ziemi wymaga specjalnego obserwowania, noszenia specjalnych “okularów”. Ludzie sprzedający zabawki w przejściach, bezdomni, performerzy, sprzedawcy niepotrzebnych towarów z wózkami-wszystko to rzeźbi niezwykły świat, społeczność, która istnieje równolegle do przyziemnego świata.

  DISPLACEMENTS / Manuel Alvarez Diestro / Dokument / Wielka Brytania, Hong Kong / 2014 /10’

  Hong-Kong jest jednym z najgęściej zabudowanych miast na świecie. Ponieważ nie ma za dużo dostępnej przestrzeni, nowe miejscowości przylegają do cmentarzy. W dzisiejszym Hong-Kongu świat żywych współistnieje ze światem umarłych. W międzyczasie mieszkańcy Hong-Kongu przemieszczają się z miejsca na miejsce. Czekają na ostateczne przesiedlenie.

  DEPARTURE / Jack Rawlins / Dokument / Wielka Brytania / 2014 / 9’

  Krótki film dokumentalny. Refleksja na temat doświadczenia wysoko wykwalifikowanych imigrantów wykonujących niewdzięczne prace w Exeter w Wielkiej Brytanii.

  SUPERJEDNOSTKA / Teresa Czepiec / Dokument / Polska / 2014 / 20’

  Katowicka Superjednostka to jeden z największych budynków mieszkalnych w Polsce. Zaprojektowany został jako „maszyna do mieszkania”. Kamera przemieszcza się po labiryncie schodów i korytarzy, zagląda do niektórych mieszkań i rejestruje toczące się we wnętrzu życie. „Superjednostka ma 762 drzwi do mieszkań. My uchylamy na chwilę, gościmy tam przez moment i wychodzimy” – mówi autorka filmu.