Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Anna Jochymek
Galeriafot. Anna Jochymek
  • zapisz

    Autobusy kończą całodniowy kurs. Zjeżdżają do zajezdni, gdzie poddawane są przeglądowi technicznemu, czyszczeniu, zostają zatankowane po ostatniej trasie.

    Tym razem wyjątkowo zatrzymały się na przystanku przy Placu Wolności i zabrały ludzi – nieregularnych pasażerów. Spędzą oni kolejne 20 min w przestrzeni pojazdu, który ulega powolnemu wyciszeniu. Wysiądą na zajezdni, przejdą przez sytuację i wyruszą z powrotem.

    Projekt zakłada wyjątkową obecność, której się nie zapomina. Podróż w przestrzeniach maszyny-wieloryba z punktu A do punktu A', maszyny wypełnionej oddechami chaotycznej obecności ludzkiej.

    Zapraszamy wszystkich chętnych w podróż do zajezdni przy ul. Kaczej w Poznaniu.
    Całkowity czas trwania projektu: 1 h

    21.30 wyjazd z Placu Wolności
    22.30 powrót na Plac Wolności

    'Pomnik Człowieka Normalnego' zrealizowany w ramach Generatora Malta / Malta Festival Poznań 2015 'Nowy Ład Światowy', w bloku zaprojektowanym przez Karolinę Kubik pod hasłem 'dziwny atraktor' - przy współudziale Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.
     

  • Anna Jochymek 

    Urodzona w Rybniku. Zajmuje się działaniami performatywnymi, ingerencjami przestrzennymi, wideo. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów (2013), na którym obecnie pracuje w charakterze asystentki w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki. Odbyła rezydencje artystyczne w Geumcheon Art Factory w Seulu (2014) oraz Performance Space w Londynie (2012). Brała udział w wielu wystawach w Polsce i na świecie, m.in. ’trema’, Komuna Warszawa w Warszawa (2015) Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO ‚Test Exposure’, nowy gmach Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu (2015), ‚Rysopis' CH Renoma, Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu (2014), Invisible City Our Monster w Seulu (2014), Arte Laguna Art Prize 13.14. Arsenale di Venezia w Wenecji (2014), Kohezja Teatr Nowy w Warszawie (2013), Masquerade Centrum för fotografi w Sztokholmie (2012), Revolta/ Rebelia Performance Space w Londynie (2012).