Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Patryk Daszkiewicz
Galeriafot. Patryk Daszkiewicz
  • Pool North, solowy album Adama Gołębiewskiego jest zbiorem siedmiu improwizowanych miniatur dźwiękowych powstałych w 2014 r. Całkowicie akustyczne utwory zrealizowane na zestawie perkusyjnym opisują nieklasyczne rozumienie i wykorzystanie instrumentu – w oparciu o rozszerzone techniki instrumentalne powstaje obraz dźwiękowy w żaden sposób nie identyfikowalny z tradycyjną praktyką instrumentalną.

  • Adam Gołębiewski

    Perkusista, improwizator, muzykolog, socjolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore. Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej: Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Alexem Wardem, Mazenem Kerbajem, Sharifem Sehnaoui, Peterem Evansem, Agusti Fernandezem, Timem Daisy, Hermanem Muntzingiem, Mikołajem Trzaską, Mike Majkowskim, Łukaszem Szałankiewiczem i wieloma innymi. Mieszka i pracuje w Poznaniu.