Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria
 • ZAPISZ

  Rodzinne warsztaty Instytutu Małego Dziecka to sposób na uważne spędzenie wolnego czasu z dziećmi, wspólne eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy oraz inspirujące kontakty z innymi dziećmi i rodzicami. Warsztaty będą sprzyjać budowaniu bliskości pomiędzy dzieckiem i rodzicem, ale równocześnie będą czasem radości, zabawy i odprężenia. Uczestnictwo w warsztatach pozwoli dzieciom i rodzicom znaleźć przestrzeń do komunikacji, wspólnego działania i odkrywania oraz rozwijania swojego potencjału.

  Warsztaty odbędą się w inspirującej i wielozmysłowej przestrzeni, która rozbudzi ciekawość, pozwoli na różnorodne doświadczenia oraz zachęci do samodzielnego i aktywnego działania w grupie innych dzieci. Spotkanie będzie również dobrą okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń wśród rodziców małych dzieci.

  Warsztaty będą prowadzone przez Anię Groth i Karolinę Tokarek, specjalistki z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren (www.imd.org.pl).

  Odbiorcy: dzieci w wieku 0-12 miesięcy wraz z rodzicami.

 • Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren (IMD)

  Organizacją pozarządową, która od 1993 roku działa w obszarze rozwoju i edukacji małego dziecka. Powołana została do życia w trudnym okresie demokratycznych przemian z inicjatywy nieformalnej grupy psychologów, socjologów, pedagogów i twórców. Misją Instytutu jest budowanie kultury małego dziecka jako integralnej części demokratycznego społeczeństwa. Instytut promuje znaczenie wczesnego dzieciństwa i dobrej jakości edukacji dla rozwoju człowieka. Istotą działań IMD jest poszanowanie potrzeb i praw małych dzieci w przestrzeni społecznej – rodzinnej, edukacyjnej oraz publicznej .

  Programy Instytutu kierowane są do małych dzieci (od urodzenia do 7 roku życia) i ich najbliższego środowiska rodzinnego i edukacyjnego oraz wszystkich uczestników przestrzeni społecznej, w której żyją małe dzieci. W ciągu 20 lat działalności organizacja zrealizowała kilkadziesiąt projektów o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

  IMD w swoich działaniach łączy nowoczesną wiedzę i praktykę psychologiczno- pedagogiczną z doświadczeniem, jakie udało się zyskać przez kilkanaście lat aktywnej działalności. Interdyscyplinarny zespół specjalistów (psychologów, pedagogów, nauczycieli przedszkolnych, socjologów, trenerów) pracuje w oparciu o autorską, innowacyjną koncepcję skoncentrowaną na perspektywie małego dziecka (Podejście IMD). Zespół IMD łączy wrażliwość na potrzeby małych dzieci i ich środowiska z profesjonalnym podejściem i pasją w pracy.