Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
  • "Ściana" to projekt realizowany w przestrzeni ogrodu społecznościowego znajdującego się pomiędzy blokami przy ulicy Klaudyny Potockiej w poznańskiej dzielnicy Łazarz. Punktem wyjścia dla projektu była znajdująca się na terenie ogrodu, a właściwie stanowiąca jego tło - ściana, potraktowana jako symbol „polemiki” pomiędzy grupami o różnym stopniu oraz charakterze zaangażowania się w tworzenie przestrzeni wspólnej. Obserwacja entuzjastycznych i sceptycznych postaw wśród użytkowników, nasunęła pytanie czy za pomocą różnych narzędzi, udaje się rzeczywiście wzmacniać lokalne więzi, czy raczej pogłębiać istniejące już podziały. Zaproszeni do projektu artyści spróbują odnieść się w swych działaniach właśnie do owych napięć, problemów przestrzeni publicznej oraz życia społecznego, postawią pytanie: dla kogo ta przestrzeń? Chcemy, aby realizacje które powstaną, wskazywały w symbolicznym wymiarze właśnie na owy dualizm przeplatania się różnego rodzaju aktywności, ekspresji i stylów życia, który jednocześnie może być elementem jednoczącym, generatorem energii, dzięki której możemy ruszyć dalej.
    Inicjatorami projektu są: Joanna Pańczak - kuratorka Generatora Malta oraz galeria Łęctwo.
     

  • Paweł Susid

    Urodzony w 1952 w Warszawie. Malarz, rysownik, projektant i pedagog. Absolwent ASP w Warszawie. Debiutował w latach 80. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotnie nominowany do Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne. W 1999 wziął udział w pierwszej edycji Galerii Zewnętrznej A.M.S. "Złe życia kończą się śmiercią". W 2011 roku laureat Nagrody Cybisa. Brał udział w ponad stu indywidualnych wystawach, m.in. w Galleri Garmer w Goeteborgu, Kunstvereinen Bonn, warszawskiej Zachęcie oraz w galerii Witryna. Od 2009 roku prowadzi, wraz z prof. Leonem Tarasiewiczem, pracownię Przestrzeni Malarskiej na wydziale Sztuki Mediów i Scenografii warszawskiej ASP.