Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

mat. prasowe
Galeriamat. prasowe
 • Sans Soleil to zarazem film dokumentalny, obrazowy esej i film podróżniczy. Tworzą go obrazy z Japonii, Gwinea-Bissau, Paryża czy San Francisco. Narrację prowadzi kobiecy głos czytający listy od (fikcyjnego) operatora Sandora Krasny. Z kompozycji obrazów powstaje opowieść na temat ludzkiej pamięci. Chris Marker to francuski fotografik, reżyser i dokumentalista, związany z francuską Nową Falą, przez wielu uważany za ojca filmowego eseju.

 • Chris Marker

  Francuski pisarz, fotografik, reżyser filmowy, artysta multimedialny i dokumentalista. Przed drugą wojną światową Marker studiował filozofię u Sartre’a, a po wojnie podróżował po krajach socjalistycznych i dokumentował to, co zobaczył, w swych książkach i filmach. Międzynarodową sławę zyskał dzięki krótkometrażowemu filmowi z gatunku Science fiction pt. La Jetée (1962). Film jest rzekomym pierwowzorem 12 małp. W 1982 roku skończył Sans Soleil – film zacierający granice między dokumentem a fikcją. Od połowy lat 90. XX wieku w większym stopniu poświęcił się pracy z mediami elektronicznymi.

 • Reżyseria: Chris Marker
  Scenariusz: Chris Marker (as Sandor Krasna)
  Lektor: Florence Delay (French version)
  Alexandra Stewart (English version)
  Muzyka: Chris Marker (as Michel Krasna)
  Zdjęcia: Chris Marker (as Sandor Krasna)
  Montaż: Chris Marker
  Dystrybucja: Argos Films
  Rok produkcji:1983
  Kraj: Francja
  Język: Francuski