Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
 • Spacerologia jest realizowana w czasie wspólnych aktywnych spacerów, podczas których zostają zebrane materiały do indywidualnych prezentacji.

  Spacer nie polega na podróży z punktu A do punktu B. Chodzi o poszukiwanie w trakcie drogi kolejnych podpunktów. Pomoże to nam odkryć na nowo codziennie mijane miejsca. Trasą będzie ziemia pod nogami, dzwoniące tramwaje, żywioły czy drzewa uginające się od wiatru - wszystko zależy od otwarcia uczestników i ich spostrzegawczości.

  Blok jednego spaceru jest podzielony na dwie części, z czego druga poświęcona jest na prezentację i analizę zdarzeń. Uczestnicy zobowiązani są do posiadania sprzętu audio-video (według uznania) i dyscypliny ze względu na ograniczone ramy czasowe. Zadanie o charakterze sytuacyjnym ma na celu wykształcenie spontanicznych reakcji na otaczającą rzeczywistość. Stawiamy na aktywność, której celem jest stwarzanie sytuacji, a nie ich bierne przyjmowanie.

 • Izabela Sitarska

  Studiuje Intermedia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W swoich pracach kieruje się tematem możliwości ludzkiej psychiki, jej defektami i wpływem na otoczenie, absurdem oraz synkretyzmem myślenia. Eksperymentuje z formą, często posługując się wideo-art, performance, audio, słowem pisanym, kolażem, animacją. Wybrane wystawy: Targi Designu(Mediolan), Draw & Go (Mona, Poznań), Rysopis (Wro center, Wrocław), finalistka festiwali: Screen and Sound (Kraków), 9. IN OUT festival (Gdańsk), 16. Biennale Sztuki Mediów (Wrocław).

  Adrian Szwarc

  Studiuje Intermedia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uważa, że monochromat jest podstawą widzenia, bo gdy nie ma światła to widać na czarno. Szwarc oznacza czarny- młody adept sztuk wizualnych.

  Grupa M.O.R.O.
  (I. Sitarska, A. Szwarc)

  Założeniem duetu jest działanie na podstawie impulsywnej migracji wspólnych energii, bez konkretnych założeń. W ramach wspólnych podróży, wymiany zdań, obserwacji przestrzeni, zjawisk naturalnych i anomalii stworzyliśmy szablon zależności interpersonalnych. Wybrane działania: performance Wichrowe Wzgórza w Pawilon Nowa Gazownia, Poznań