Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Marcin Oliva Soto
Galeriafot. Marcin Oliva Soto
 • Otworzymy miejsce odkryć ładu dziecięcego. Przekopiemy szlaki wyobraźni, zanurzymy palce w chaosie, opuścimy co pewne i logiczne, by zobaczyć nowy świat. Pięć razy w tygodniu plac Wolności będzie eksperymentalną mikrorzeczywistością, gdzie dzieci wprowadzą nowy porządek, nakreślą świat alternatywny i odcisną dłoń na starym. Na bazie ładu powstaje nieład, a z chaosu nowa logika. Wszystko pod przywództwem animatorów.

  prowadzenie i scenariusz:

  Ola Piernikowska- artystka poruszająca się pomiędzy sztukami wizualnymi i muzyką. Absolwentka wydziału grafiki UAM prowadzi liczne działania i warsztaty twórcze i integrujące dla dzieci, młodzieży I seniorów. Na co dzień pracuje w szkole. Jej szczególną misją jest uwolnienie wyobraźni I kreatywności.

  Przemysław Szydłowski - absolwent Malarstwa oraz Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, edukacją artystyczną, grafiką.
  Obecnie pracuje jako nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Poznaniu. Współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami, prowadząc warsztaty artystyczne, uczestnicząc w międzynarodowych projektach wymiany młodzieży.

  Aleksandra Andreeva - absolwentka projektowania graficznego na Państwowym Uniwersytecie w Kursku w Rosji. Jest grafikiem kreatywnym i ilustratorem, zajmuje się także składem, łamaniem i identyfikacją wizualną, jako native speaker uczy języka rosyjskiego w Polsce. Od 2009 roku tworzy i prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży zapoznając uczestników z arkanami typografii, storytelling’u, niestandardowych materiałów i technik, książką artystyczną, emocjami, fakturami lub innymi tematami pobudzającymi ich wyobraźnię.

  Krzysztof Dziemian - animator kultury, kulturoznawca, fotografik, performer, szczudlarz. Od 2013 roku jest specjalistą ds. działalności kulturalnej w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Prezes i jeden z założycieli Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”. Twórca lub koordynator projektów międzynarodowych, młodzieżowych, artystycznych, warsztatowych, edukacyjnych i społecznych.