Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

 mat. prasowe
Galeria mat. prasowe
  • Szyszynka to kolejna odsłona teatralnej przygody Porywaczy Ciał, czyli już 25 autorski projekt Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka, na którego premierę z wielką przyjemnością zapraszamy w ramach tegorocznej Malty.

    Teatr Porywacze Ciał tworzy spektakle autorskie i bardzo różnorodne –salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy, akcje jednorazowe, wystąpienia i działania na styku teatru i sztuki performance – wszystkie one mają wspólną cechę: są wypowiedziami autonomicznymi i totalnymi. W spektaklach twórcy testują różne formy i konwencje, wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansując między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem. Tworząc w swoich przedstawieniach nastrój prowokacji myślowej, językowej i formalnej, tropią „mitologie codzienne”, które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo. Swoimi działaniami dają wyraz istnienia kultury karnawałowej, którą cechuje pluralizm przekonań, stylów życia, form zachowań i zarazem zachwianie uniwersalnych wartości. Pokazują człowieka współczesnego, którego tworzą zdegradowane mity i popęd, człowieka o zachwianej tożsamości. W swoich spektaklach twórcy mierzą się z mitami pop kultury, kpią z nich, przedrzeźniają je, a jednocześnie pokazują jak dalece są przez nie ukształtowani. To współcześni manieryści, którym nieobca jest postawa ironistów, prowokatorów i ekscentryków.  

  • Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku. Tworzą go absolwenci wrocławskiej PWST – Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk, czyli zawodowi aktorzy, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów, reżyserów ale też często zwykłych technicznych… Teatr współpracuje z muzykami, plastykami, filmowcami oraz artystami maści nieokreślonej. Czasem zaprasza do współpracy aktorów, albo szkoli sobie swoich… Zespół od zawsze prężnie działa na polu teatru niezależnego - gra na festiwalach w kraju i za granicą, prowadzi działalność warsztatową i edukacyjną. W Poznaniu zaprasza do Studia Osobowości – Studia Aktorskiego Teatru Porywacze Ciał (już za chwilę filie we Wrocławiu i Katowicach), a w Warszawie na coroczne letnie projekty warsztatowe.