Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Sasa Huzjak
Galeriafot. Sasa Huzjak
 • The very delicious piece jest przede wszystkim poszukiwaniem dawno utraconego poczucia istoty, intensywności i nieustępliwości w usiłowaniu. To zderzenie popularnej rozrywki, stanu zakochania i osobistego doświadczenia spotkania dwóch osób oraz poszukiwania sposobu jak naszą własną rozedrganą transformacją można podzielić się z unieruchomioną na widowni publicznością.

  Shaking (trzęsienie się, drganie) to upowszechniona we współczesnym tańcu praktyka fizyczna. Rozedrganie (trzęsienie się, a nawet wstrząs) to także w domyśle możliwa fizyczna reprezentacja stanu zakochania. A jego banalność jest nam wszystkim bliska…

  Muzyka jest zewnętrzną warstwą zapamiętywanych „rytuałów”. Dwa rozświetlone ciała promieniujące w zasięgu 360º, wyeksponowane a jednocześnie jakby oddalone, pobudzają widzów do tworzenia własnych znaczeń i narracji o relacjach, które nas fizycznie deformują i uzależniają od (melo)dramy.

  To nie jest historia o miłości!
  "Każda piosenka ma swą pamięć; każda piosenka może pokrzepić lub złamać ci serce, zamknij serce otwórz oczy!" ( Andy Warhol)

  Przy wsparciu programu Kreatywna Europa

  Bilety oraz wejściówki dostępne w Punktach Informacyjnych Starego Browaru (ul. Półwiejska 42). 

 • W 2006 roku Cristina i Jasmina ukończyły studia taneczne w Holandii – pierwsza w Arnhem Dansacademie, druga w SNDO w Amsterdamie . W 2010 roku wzięły udziału w projekcie Davida Zambrano “50 days in Costa Rica”, w ramach którego otrzymały kwalifikacje i licencję by uczyć, praktykować i rozwijać jego kultowe techniki „Flying low” i „Passing Through” . Podczas studiów nigdy się nie spotkały, tym, co je połączyło, były wspólne pomysły i łazienka na Kostaryce. Jako bezpośredni efekt tych intymnych kontaktów powstał spektakl „The very delicious piece” , a w ślad za nim „The Very Boring Piece”. Oba spektakle podróżują teraz po świecie. Nostalgia za wspólną przyszłością trzyma je dalej przy sobie. 

 • Koncepcja: Cristina Planas Leitão, Jasmina Krizaj
  Swiatło, muzyka: Cristina Planas Leitão, Jasmina Krizaj
  Dramaturgia: Robert Steijn, Igor Dobricic
  Tener głosu: Simon Wehrli
  Produkcja: CJ & Plesna Izba Maribor
  Podziękowania: José Laginha, Ana Rodrigues, Mojca Kasjak, Marlene Vilhena, Nina Milin, Anja Bornsek, Simon Wehrli, Pedro Neves, Mala Kline.