Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
 • Tomorrow's parties to kameralny, minimalistyczny dwugłos na temat możliwej i niemożliwej przyszłości świata. Na oświetlonej kolorowymi żarówkami, pustej scenie para aktorów – on i ona – spekuluje o hipotetycznej codzienności jutra, zarówno o sprawach banalnych, jak i globalnych. Czy wszystkich nas czeka życie w jednym gigantycznym mieście, większość ludzi stanie się seryjnymi mordercami, a może ocaleje tylko pięć osób, które zamieszkają we wspólnym domu? Czy Afryka będzie dominującym kontynentem, Chiny przestaną istnieć, a władzę na świecie przejmą dzieci, które nie będą wiedziały jak posługiwać się długopisem? Opowieści rozpięte są między utopią a dystopią, między wizjami szalonych naukowców, politycznymi prognozami z koszmarnego snu i absurdalnie śmiesznymi, niepoważnymi fantazjami. Demaskują umowność rzeczywistości, w jakiej żyjemy – świata uznawanego za bezpieczny i niezmienny, możliwy do wyobrażenia. Na tytułowe, ironiczne pytanie o przyszłe imprezy nie ma jednej odpowiedzi. Pewność zastąpiona jest kombinacją setek możliwości, ale żadna nie jest ostateczna i nie przynosi całkowitej pewności w sprawie tego, co nas czeka.

  Spotkanie z Timem Etchellsem i aktorami Forced Entertainment odbędzie się 21 czerwca o godzinie 21:30 po spektaklu Tomorrow's Parties w Pawilonie Nowa Gazownia.

 • Forced Entertainment

  Grupa Forced Entertainment (ang. „przymusowa rozrywka”) powstała w 1984 r. w brytyjskim Sheffield. Liczy obecnie sześciu członków (Robin Arthur, Tim Etchells, Richard Lowdon, Claire Marshall, Cathy Naden, Terry O’Connor). Jej dyrektorem artystycznym jest Tim Etchells, aktor, reżyser, autor scenariuszy, twórca projektów internetowych i neonów – kurator tegorocznego Idiomu Malty zatytułowanego Nowy Ład Światowy. Praca Forced Entertainment wywarła nie tylko ogromny wpływ na rozwój brytyjskiego teatru niezależnego, ale też na rozwój teatru europejskiego. Zespół występował na najważniejszych scenach i festiwalach na świecie. Forced Entertainment korzysta z estetyki i narracji codzienności, mieszając jej prostotę wizualną, brak spektakularności z absurdem, ironią i przerysowaniem uwidaczniającym konstrukt, jakim jest otaczający nas świat. Wprowadza widza w stan niepewności, zaburzenia równowagi, który prowadzi do głębokiej refleksji nad jego rolą w społeczeństwie. Spektakle Forced Entertainment to zarówno seanse dekonstrukcji przedstawiające rozpad świata i narracji, takie jak The Coming Storm (2012), The Thrill of it All (2010), Bloody Mess (2004), First Night (2001), minimalistyczne, niemal intymne przedstawienia jak The Travels (2002), Exquisite Pain (2005), Tomorrow’s Parties (2011) oraz legendarne, trwające od 6 do 24 godzin spektakle-maratony oparte na improwizacji – Speak Bitterness (pokazywane od 1994), Quizoola! (pokazywane od 1996) czy And on the Thousandth Night... (pokazywane od 2000).

 • Opracowanie: Robin Arthur, Tim Etchells, Richard Lowdon, Claire Marshall, Cathy Naden i Terry O’Connor

  Performerzy: Forced Entertainment
  Reżyseria: Tim Etchells
  Design: Richard Lowdon
  Światła: Francis Stevenson
  Produkcja: Ray Rennie and Jim Harrison
  Koprodukcja: Tomorrow’s Parties jest produkcją Belluard Bollwerk International. Performance powstał w koprodukcji z  BIT Teatergarasjen (Bergen), Internationales Sommerfestival (Hamburg), Kaaitheater (Brussels), Kunstlerhaus Mousonturm (Frankfurt), Theaterhaus Gessnerallee (Zurich) oraz Sheffield City Council.

  Przy wsparciu  Stanley'a Thomas Johnson Foundation.

  Forced Entertainment Kreatywny Team: Robin Arthur, Tim Etchells (Artistic Director), Richard Lowdon (Designer), Claire Marshall, Cathy Naden i Terry O’Connor.

  Forced Entertainment Management: Eileen Evans (Executive Director), Jim Harrison (Production Manager), Natalie Simpson (Office Manager), Sam Stockdale (Marketing Manager).