Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
 • Trilogy: On Three Posters / The Inhabitants of Images / Pixelated Revolution to połączenie spektaklu, performansu i zdarzenia wizualnego. Mrouégo interesuje przede wszystkim relacja między obrazami przeżyć kolektywnych, sposobem przedstawiania konfliktu, i ich społecznym i symbolicznym oddziaływaniem. W swoim projekcie artysta posługuje się formą performatywnego wykładu, filmu, montażu fotograficznego, łączy dokument – relacje wideo z rewolucji w Syrii – z fikcją. Trzecia część projektu – instalacja The Pixelated Revolution – stała się jednym z najbardziej dyskutowanych dzieł na Documenta w Kassel w 2013 r.

  The Pixelated Revolution mówi o wielu sprawach:
  po pierwsze, o rzeczywistości i tym, co dzieje się w tej chwili,
  a po drugie o tym, co nadal ma miejsce w rewolucji syryjskiej.

  Rabih Mroue 

 • Rabih Mroué

  Urodził się w Bejrucie. Jest aktorem, reżyserem i dramatopisarzem, jednym z założycieli Beirut Art Center (BAC). W swojej pracy wykorzystuje nagrania wideo, fragmenty tekstów, fotografię i rzeźbę. Tworzy teatr dokumentalny podejmujący tematy polityczne i społeczne często lekceważone w jego rodzinnym kraju. Spogląda na nie z perspektywy osobistych historii i zmagań bohaterów. Jego prowokacyjne i polityczne performanse często wykorzystują nagrania z ulic, z samego centrum trwających działań wojennych, pokazują dzieło w procesie trwania, nie zaś jako skończoną całość. Rabih Mroué pokazuje swoje prace na najważniejszych festiwalach teatralnych (np. w Awinionie, na Kunsten Festival des Arts czy Wiener Festwochen) i festiwalach sztuk wizualnych (Documenta w Kassel czy Biennale w Wenecji). W 2012 r., w ramach Idiomu Akcje Azjatykie / Asian Investments, pokazał w Poznaniu głośny spektakl 33 rounds and few seconds.