Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Mirka Maruszak
Galeriafot. Mirka Maruszak
 • TAKAKO MATSUDA
  Tysiąc kolorów

  czas: 25 minut

  Przedstawienie Tysiąc kolorów dotyka istoty przemijania, której w codzienności nie dostrzegamy. A przecież rzeczywistość zmienia się co chwilę. Każdy ma swój kolor. Te kolory ulegają przemianie radosnej lub smutnej, wraz z naszym życiem. Z każdą chwilą przemijamy. Wspomnienia są zawsze czasem przeszłym.
   

  PAWEŁ MALICKI
  Hello, My Friend!

  czas: 26 minut

  Bardzo trafną narracją do spektaklu Hello, My Friend!, jak i po części inspiracją do tematu jest cytat ze Sławomira Mrożka: „Nie lubię męskości… Określenie „zniewieściały” jest w gruncie rzeczy określeniem pochlebnym. Oznacza ono, że dany osobnik często się myje, nie lubi zabijać ludzi, zdolny jest do współczucia, nie lubi wrzeszczeć i pchać się, żeby udowodnić swoją ważność”. Spektakl jest nawiązaniem do zeszłorocznego przedstawienia Pawła Malickiego pt. Hello, Stranger!, jest to kolejna jego odsłona. W Hello, My Friend! choreograf podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Koncentruje się na analizie reguł zachowań i współzależności panujących w męskich grupach. Paweł Malicki nie ucieka od obnażania ich niedoskonałości, gdyż jak powszechnie wiadomo – nie ma ludzi idealnych, zwłaszcza mężczyzn.

  Bilet obowiązuje na dwa spektakle. Do nabycia również na stronie: bilety.ptt-poznan.pl oraz w impresariacie Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4).

 • Takako Matsuda

  Tancerka, pedagog, choreografka. Urodzona w Tokio tancerka i choreograf Contemporary Dance. Absolwentka Wydziału Edukacji Tanecznej - kierunek balet, contemporary dance (Graham/Limon), butoh i aktorstwa na Uniwersytecie Tish School of the Arts w Nowym Jorku (2001). Założycielka Performing Dance Company „Treaders in the snow”. Jej choreografie były pokazywane w wielu teatrach w Nowym Jorku. „New York Times” nazwał Matsuda „tancerką magicznej ciszy”. W 2002 roku Takako otrzymała nagrodę Narodowego Towarzystwa Tanecznego z Tokio za choreografię "Unborn Child Steps". Z Polskim Teatrem Tańca pracowała w 2009 roku. Od swej premiery 6. grudnia 2009 roku spektakl „Tysiąc kolorów” prezentowany był również w Japonii. 

   

  Paweł Malicki

  Tancerz, pedagog, choreograf. Jest absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, na kierunku taniec współczesny. W latach 2004 – 2006 tancerz Teatru Tańca Alter, gdzie pod okiem Witolda Jurewicza doskonalił swój warsztat, poznawał tajniki tańca współczesnego. Od maja 2006 – adept, od 2009, po uzyskaniu dyplomu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu - tancerz Polskiego Teatru Tańca, a obecnie solista. 

  Występuje m.in. w spektaklach: „Walk@ karnawału z postem”, „Wiosna–Effatha” (chor. Ewa Wycichowska), „Minus 2” (chor. Ohad Nahrin), "Jewrope" (chor. Yoshiko Waki), "Tysiąc kolorów" (chor. Takako Matsuda) oraz "Czterdzieści" (chor. Jo Strømgren).

  W ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca Paweł rozwija swój talent choreograficzny. Jest autorem choreografii spektakli: „Mat”, ”Secondhand”, „The unknown-Niewiadoma”, oraz tryptyku „Hello, Stranger!", „Hello, My Friend!" oraz „Hello. And Goodbye” który miał swoje zakończenie na tegorocznym Festiwalu Atelier. Laureat nagrody „The best duo performance” na międzynarodowym konkursie „Solo & Duo Festival” Budapeszt 2008 za własną choreografię „46”. Choreografia ta przyniosła mu również pierwszą nagrodę w stypendialnym konkursie Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna” w 2009 roku. W 2009 roku otrzymał wyróżnienie dla najpopularniejszego artysty scen poznańskich w plebiscycie publiczności „Biały Bez”. W 2013 roku otrzymał on stypendium z programu "Młoda Polska", przyznawanego artystom do 35. roku życia, odznaczających się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie sztuki. 

 • Tysiąc kolorów

  Choreografia: Takako Matsuda

  Muzyka: Fryderyk Chopin (Mazurek a-moll op. 7 nr 2, Mazurek C-dur op. 33 nr 3, Mazurek C-dur op. 24 nr 2, Walc E Flat op. 18 nr 1, Preludium cis-moll op. 28 nr 10, Preludium e-moll op. 28 nr 4, Preludium c-moll op. 28 nr 20) 

  Hello, my Friend!

  Choreografia: Paweł Malicki

  Muzyka: Asaf Avidan, Bloodstone, Las Hermanas Goggi, Boris Kovac & Ladaaba Orchestra, Elvis Presley, La Lupe, Nada Malanima, The Black Keys, Alva Noto