Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
 • Dzięki dofinansowaniu w ramach Centrum Warte Poznania Pracownia Łazarska wraz z Otwartą Strefą Kultury zaprasza na drugą edycję bezpłatnych warsztatów przeznaczonych dla młodzieży i osób dorosłych.

  Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób zupełnie początkujących jak i takich, które miały już doświadczenia w pracy rzeźbiarskiej. Uczestnicy przygotowują samodzielnie – z pomocą prowadzących – własne płaskorzeźby lub formy przestrzenne z sezonowanego drewna lipowego. Warsztatowicze poznają techniki i narzędzia pracy w drewnie i nauczą się pracy z tym naturalnym materiałem - od projektu do wykończenia rzeźby.

  Po warsztatach uczestnicy stają się właścicielami własnych, ręcznie wykonanych rzeźb, które zostaną również zaprezentowane na podsumowującej wystawie oraz w wydanym folderze.

  Prowadzenie warsztatów: Łukasz Trusewicz, Maciej Piasecki, Agnieszka Szablikowska

 • Łukasz Trusewicz

  Absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP, mgr sztuki i technik form użytkowych. Artysta wizualny i performer; autor rzeźb i pomników, także w przestrzeni miejskiej Poznania. Uczestnik wystaw i festiwali na całym świecie, założyciel Galerii Raczej w Poznaniu i inicjator Otwartej Strefy Kultury - Łazarz.

  Maciej Piasecki

  Mistrz stolarski, właściciel firmy stolarskiej. Doświadczony amator rzeźby w drewnie z ogromną wiedzą na temat drewna i używanych w jego obróbce narzędzi i materiałów.

  Agnieszka Szablikowska

  Koordynacja i współpraca przy prowadzeniu warsztatów. Absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Współprowadzi Pracownię Łazarską. Jest koordynatorką i kuratorką wydarzeń w poznańskiej Galerii Raczej współpracując również z innymi organizacjami i instytucjami. Koordynatorka inicjatywy i projektów Otwartej Strefy Kultury - Łazarz.