Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria
 • Ogród Łazarz to nie tylko skwer przy ulicy Klaudyny Potockiej, to przede wszystkim ludzie, którzy chcą wspólnie tworzyć i zmieniać swoje najbliższe otoczenie - podwórko, dzielnicę, czy miasto.

  Wśród nich najmłodsi mieszkańcy Łazarza, którzy z wielowymiarowym zaangażowaniem poznawali nieodkryte, a czasem zapomniane przestrzenie dzielnicy w ramach projektu Wolno Dzieciom w Ogrodzie Łazarz.
  Nieformalne zajęć edukacyjne: Re_tektura, Re_cord i Re_porter badały relację miasto-dziecko i przygotowywały młodych odkrywców do przetwarzania tkanki miejskiej w bardziej dostępną i zrozumiałą dla nich.

  Wspólnie wsłuchiwaliśmy się w dźwięki osiedla, pytaliśmy sąsiadów o ich potrzeby, budowaliśmy swoją 'Idealną dzielnicę', a teraz? teraz czas na zmiany.

  We wrześniu kilkunastoosobowa grupa łazarskich ogrodników, którzy obserwują miasto z poziomu metr trzydzieści, wyruszy w dzielnicę by budować to, czego, zdaniem starszych sąsiadów, brakuje. Nadawać kolory miejscom, które mieszkańcy omijają szerokim łukiem, zazielenić chodnikowe dziury, a przede wszystkim ożywiać to, co straciło na chwilę oddech.

  Klub Niewidzialnej Ręki to przykład oddolnego, spontanicznego działania, które zaraża pozytywną energią.

  Dołącz do Nas!
  Szukaj kolorowych łapek odbitych tam, gdzie zbudowaliśmy coś nowego, naprawiliśmy stare albo wyrusz w Łazarz i odbij z nami swoją dłoń.