Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
  • WOLNO DZIECIOM w Ogrodzie Łazarz to całosezonowy cykl twórczych spotkań na świeżym powietrzu dla dzieci z sąsiedztwa, które współtworzą zielony skwer pod wierzbą. Podczas spacerów eksplorujących życie dzielnicy, ćwiczeń ruchowych i pracy zespołowej będziemy poznawać miasto jako przestrzeń wspólną oraz wydobywać i nagrywać dźwięki i historie kryjące się na Łazarzu. Stworzymy wspólną przestrzeń, zarówno tą fizyczną jak i mentalną, którą następnie poddamy wielowymiarowym przekształceniom.

    prowadzenie: Agnieszka Różyńska, Hubert Wińczyk

    10.07, 16.07, 30.07 (czw) | 16.30 | Wolno dzieciom w Ogrodzie Łazarz | cykl Re:porter

    Zajęcia w ramach spotkań wokół reportażu pozwolą młodym odkrywcom wcielić się role dzielnicowych dziennikarzy. Międzypokoleniowe doświadczenie kontaktu wokół potrzeb i historii mieszkańców, w których pytającymi będą dzieci, a opowiadającymi dorośli, to bezpieczna przestrzeń edukacyjna do rozwoju komunikacji interpersonalnej, kształtowania wrażliwości na osoby starsze i ich doświadczenia, a także dostarczenia uczestnikom wiedzy na temat dzielnicy Łazarz.

    prowadzenie: Agnieszka Różyńska

     

  • AGNIESZKA RÓŻYŃSKA / koordynatorka Ogrodu Łazarz

    Absolwentka polsko-angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych, Studium Animacji Społecznej i Kulturalnej oraz kursu liderów organizacji pozarządowych; wieloletnia animatorka działań młodzieżowych.

    HUBERT WIŃCZYK

    Artysta dźwiękowy, performer, improwizator, twórca wideo, kurator. Student Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w katedrze Intermediów. Członek grupy kakofoNIKT, prowadzi projekt Urinatorium skupiony na poszukiwaniu, badaniu i przetwarzaniu dźwięków, współprowadzi inicjatywę discipline!sounds, w której rozpoznaje problemy ekologii dźwięku i procesy słuchania/nagrywania dźwięków otoczenia. Interesują go akustyczne odpadki ludzkiej działalności, alternatywne źródła dźwięku, manipulacje skojarzeniami, field recording, noise, rytualny trans.