Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
 • Publiczny charakter sportowych działań nawiązuje do siły drzemiącej w ruchu społecznym. Ruch zawładnie placem Wolności! Wolno będzie się bawić, grać, integrować i sprawdzać siebie. Ping-pong, badminton i gry planszowe zapewnią towarzyskie potyczki, książki - poprowadzą z nami intelektualne rozgrywki.

  Czytelnia dla dzieci: Wydawnictwo Babaryba, Oculino, Tatarak, Wydawnictwo Zakamarki, Papierówka.

  Czytelnia mobilna: Muzeum Sztuki Łódź, Muzeum Współczesne Wrocław, Czarna Owca, Karakter, Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Warstwy.

 • Karakter

  Niezależne wydawnictwo z Krakowa. Publikuje to, czego dotąd w Polsce nie było: powieści autorów afrykańskich i azjatyckich, a także eseje, reportaże, książki poświęcone sztuce, architekturze i projektowaniu. Do jego najważniejszych autorów należą m.in.: Tahar Ben Jelloun, Alain Mabanckou, Piotr Rypson, Filip Springer, Raja Shehadeh, Susan Sontag. Karakter współpracuje też z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, z którym wydaje serię "mówi muzeum", popularyzującą wiedzę na temat sztuki współczesnej i architektury. Książki Karakteru są wyraziste, niebanalne i dobrze zaprojektowane.
  www.karakter.pl

  Czarna Owca

  Wydawnictwo Czarna Owca jest obecne na polskim rynku wydawniczym od 1991 roku. W jego ofercie można znaleźć bestsellerową Czarną Serię, literaturę polską i obcą, literaturę faktu, czy literaturę dla dzieci i młodzieży. Ważne miejsce wśród tytułów stanowią teksty filozoficzne, socjologiczne i antropologiczne.
  www.czarnaowca.pl

  Muzeum Współczesne Wrocław

  Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) wystawia, popularyzuje i gromadzi zbiory sztuki współczesnej i sztuki wrocławskiej II połowy XX wieku. Koncentruje się także na edukacji i programach społecznych.
  www.muzeumwspolczesne.pl
  facebook.com/MuzeumWspolczesne

  Muzeum Sztuki Łódź

  Związki Muzeum z awangardą datują się na przełom lat 20. i 30. Kolekcja była konsekwentnie poszerzana o międzynarodową sztukę nowoczesną i współczesną przez ponad 80 lat. Dzięki temu Muzeum Sztuki to obecnie jedyne w Polsce muzeum posiadające tak bogate zbiory światowej sztuki XX i XXI wieku.
  www.msl.org.pl/pl

  Narodowe Centrum Kultury

   W swej działalności wydawniczej zajmuje się profesjonalizacją sektora kultury, badaniami w zakresie kultury, promocją dziedzictwa narodowego i sztuki, a także edukacją kulturalną. Prowadzimy serie wydawnicze, takie jak: Kultura się liczy!, Kurs na kulturę, Zwrotnice czasu, Historie alternatywne, a także kwartalniki „Kultura Współczesna” oraz „Czas Fantastyki". 

  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Od stycznia 2008 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie organizuje wystawy, wydarzenia kulturalne i edukacyjne oraz wydawaje publikacje służące wypracowaniu kompleksowego programu działalności. Muzeum realizuje programy badawcze w zakresie historii sztuki najnowszej, sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę dla publiczności, skoncentrowaną na sztukach wizualnych, projektowaniu graficznym, wzornictwie i architekturze. 

  WYDAWNICTWO WARSTWY

  Jesteśmy publiczną instytucją kultury. Zwracamy szczególną uwagę na rzeczy niszowe, eksperymentalne, pogranicza literatury i innych sztuk, archiwa zapomnianych twórców. Ważnym elementem naszych działań jest dziedzictwo polskiej szkoły ilustracji
  www.wydawnictwowarstwy.pl

  ZAKAMARKI

  Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu i wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Podstawową zasadą Wydawnictwa jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. 
  www.zakamarki.pl

  Tatarak

  Wydawnictwo Tatarak specjalizuje się w literaturze dziecięcej. Specjalizuje się w wydawaniu książek wartościowych, świetnie opracowanych graficznie, niepowtarzalnych. Wśród autorów są zarówno wielcy klasycy, jak Józef Wilkoń czy Eric Carle, jak i zupełnie jeszcze nieznani twórcy.
  www.tatarak.com/pl

  Oculino

  Oculino to wydawnictwo, które powstało by wspierać rehabilitację dzieci z dysfunkcją wzroku. Projekty Oculino uwzględniają potrzeby wzrokowe dzieci z deficytami widzenia, łączą zabawę z rehabilitacją, przybliżają dzieciom trudne kwestie według teorii terapii przez bajkę. Bohaterowie produktów Oculino tak jak dzieci z dysfunkcją wzroku ćwiczą oczka. Noszą plasterki, okulary, soczewki kontaktowe, a przy tym dobrze się bawią!
  www.oculino.com

  Babaryba

  Wydawnictwo Babaryba to ambasador kreatywnych książek dla dzieci. Wydają ukochane książki z dzieciństwa i takie zupełnie premierowe.
  www.babaryba.shoparena.pl
  www.babaryba.pl/sklep

  Papierówka

  Papierówka to małe wydawnictwo działające od 2013 roku. Stawia na oryginalne rozwiązania w dziedzinie ilustracji i projektowania książki. Swoją działalnością wspiera młodych, zdolnych twórców. Nakładem Wydawnictwa Papierówka ukazały się do tej pory cztery książki autorstwa studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 
  www.papierowka.com