Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

kadr z filmu XENIA
Galeriakadr z filmu XENIA
  • „Współczesne przestrzenie gościnności” – wykład dr. Andrzeja Marca

    Osią cyklu są zagadnienia związane z prawami człowieka, a punktem koncentracji – problemy, jakie stawia przed człowiekiem współczesna rzeczywistość. Cykl rozpoczniemy wykładem Andrzeja Marca i greckim filmem Xenia – opowieścią o bezdomności, poszukiwaniu własnego miejsca i wspólnoty.

    Xenia reż. Panos H. Koutras - pokaz filmu

    Współczesna grecka odyseja w konwencji realizmu magicznego. 16-letni Dany przyjeżdża ze swoim białym króliczkiem do Aten, gdzie mieszka jego brat Odysseas. Ponieważ ich niedawno zmarła matka była emigrantką z Albanii, a oni nie mają greckiego obywatelstwa, grozi im deportacja. Żeby do tego nie dopuścić, wyruszają w pełną przygód podróż, aby odnaleźć ojca, który jest Grekiem, ale zostawił ich, kiedy byli jeszcze mali. Tymczasem trwają przesłuchania do popularnego programu dla wokalistów. Dany marzy o tym, że Odysseas zostanie nową gwiazdą kraju, który dotąd nie chciał ich zaakceptować.