Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Markus Tollhopf
Galeriafot. Markus Tollhopf

Na całkiem sporą dawkę optymizmu i kolorowych świateł można od niedawna liczyć na stacji metra HafenCity w Hamburgu. Jej surowy i prosty wystrój został bowiem wzbogacony serią bardzo dużych, kolorowych bloków świetlnych, projektu mieszczącej się w Monachium firmy oświetleniowej Pfarre Lighting Design. Projekt samej stacji powierzono firmie Raupach Architekten.

Równy rząd równoległoboków o wymiarach zbliżonych do kontenerów transportowych, wykonanych ze stali i półprzejrzystych paneli, oświetla cały peron przystanku HafenCity. Barwy, w jakich świecą poszczególne części świateł mogą być regulowane zależnie od pór roku, dnia czy też nastroju technika zarządzającego stacją.

Lampy podwieszone zostały pod sklepieniem, wzdłuż peronu, przechodząc przez sam jego środek, dzięki czemu oświetla obydwie jego strony. Każda z nich wypełniona jest 280 pojedynczymi światłami RGB LED, dzięki czemu są energooszczędne i można zmieniać ich barwy.

źródło: purpose.com.pl